Brighton ogrywa Chelsea U18 - Chelsea24News
Brighton ogrywa Chelsea U18

Drużyna Eda Branda podejmowała u siebie Brighton. Był to bardzo ważny mecz w kontekście walki o wysoką pozycję na koniec sezonu.

Dla The Blues mecz rozpoczął się w najlepszy możliwy sposób. Dośrodkowanie Bena Elliotta z rzutu rożnego na gola zamienił  stoper Charlie Wiggett. W 23 minucie błąd przy wybiciu piłki popełnił Prince Adegoke, a akcja zakończyła się golem Marcusa Ifilla. Moran zabawił się z defensywą The Blues i próbował zaskoczyć goalkeepera lobem, jednak strzał zatrzymał się na poprzeczce.

W 59 minucie w zamieszaniu po rzucie wolnym Webstera najszybciej odnalazł się szesnastoletni obrońca Brodi Hughes, który zdobył pierwszą bramkę w swoim drugim starciu od pierwszej minuty. W 79 minucie pomocnik mew posłał długie podanie do piekielnie szybkiego Ifilla, który przerzucił piłkę nad bramkarzem i wykończył akcję pod presją Hughesa i Humphreysa. W 85 minucie mewy ponownie wyszły z kontrą. Zac Emmerson uderzył mocno w górny róg bramki i ustalił wynik spotkania na 2-3 dla gości.

Kolejnym rywalem drużyny Eda Branda będzie Tottenham. Po raz pierwszy od 3 lat mecz U-18 będzie transmitowany w aplikacji, na stronie klubowej oraz na YouTube.

SKRÓT MECZU

Chelsea: Adegoke, Olise, Wiggett, Hughes, Humphreys, Webster, Andersson, Elliott (c), Soonsup-Bell, Rankine, Abu.
Rezerwowi: Brooking, Curd, Castledine, Thomas, Kpakpe.

Brighton: Bull, Nilsson, Sturge, Collyer, Jackson, Offiah, Everitt (c), Chouchane, Emmerson, Ifill, Moran.
Subs: Miller, Reid, Qureshi, Hinshelwood, Duffus.

Chelsea – Brighton 2:3 (Wiggett (as. Elliott), Hughes – Ifill x2, Emmerson)

Źródło: Chelsea FC