PL2: Chelsea po raz kolejny gubi punkty - Chelsea24News
PL2: Chelsea po raz kolejny gubi punkty

Chelsea u23 potrzebowała punktów jak tlenu. Drużyna Myersa podejmowała słabo dysponowane Leicester. Od pierwszej minuty wystąpili członkowie pierwszej druyżyny Thomasa Tuchela – Billy Gilmour i Tino Anjorin.

Pierwsza sytuacja The Blues została wykreowana po podaniu Anjorina do Livramento, który wyłożył piłkę do Fiabemy. Norweg niestety minął się z piłką. Następnie Gilmour uderzył z niebezpiecznej pozycji, minimalnie chybiąc. Anjorin oddał groźny strzał, który obronił Odunze, a pod koniec pierwszej połowy wystawił piłkę do Fiabemy, który po raz kolejny nie wykorzystał „setki”. Przełamanie musiało w końcu nadejść. Gilmour posłał górną piłkę do Livramento, który fantastycznym przyjęciem wypuścił Anjorina, a ten zagrał mocną piłkę wzdłuż bramki. Akcję wykończył George McEachran. 1-0 do przerwy.

W 58 minucie Chelsea traci kolejną absurdalną bramkę. Dynel Simeu usiłuje oddalić niebezpieczeństwo, jednak piłka odbija się losowo i wpada pod nogi Tyrese’a Shade’a, który bez problemów pokonuje Zigera. W tym momencie rozpoczyna się ciąg sytuacji, który trudno wytłumaczyć. Po dośrodkowaniu Gilmoura głową uderzył Levi Colwill, a obrońca Lisów wybił piłkę z linii bramkowej. W odpowiedzi skrzydłowy Leicester dośrodkowuje, a Ali Reghba składa się do strzału przewrotką. Jego noga trafia jednak w GŁOWĘ Dujona Sterlinga. Anglik został zmieniony a Reghba wyleciał z boiska. Lewis Bate wkręcił w ziemię kilku rywali i oddał strzał, który został zablokowany. Piłka poleciała pod nogi Anjorina, który zdobyłby bramkę, gdyby nie kolejny blok Lisów. W doliczonym czasie gry dośrodkowanie Vale’a skutkuje zamieszaniem, w którym strzał Colwilla blokuje napastnik Chelsea.

Wnioski: Dla Gilmoura i Anjorina poziom u23 jest zdecydowanie zbyt niski. Kolejny solidny mecz Colwilla i Bate’a. Bryan Fiabema przeżywa ciężki okres, ostatnią bramkę zdobył w październiku i w decydujących momentach zawodzi. Drużyna u23 zaraziła się skutecznością, a w zasadzie jej brakiem od pierwszego zespołu. Symptomami są marnowane kolejne dogodne sytuacje, co składa się na brak zwycięstwa w 2021 roku. Andy Myers ma prawo być zły na wynik, gdyż po raz kolejny The Blues byli drużyną lepszą, lecz nie potrafili udowodnić tego na tablicy wyników. Z utęsknieniem czekamy na powrót  Henryego Lawrence’a Marcela Lewisa  i Mylesa Peart-Harrisa.

Chelsea: Ziger, Sterling, Simeu, Colwill, Livramento, Vale, McEachran, Bate, Gilmour, Anjorin, Fiabema.

Rezerwowi: Nunn, Ekwah, Wady, Ballo, Rankine.

Leicester: Odunze, Clark, Godsmark-Ford, Simpson, C.Dasilva, Shade, McAteer, Ewing, T.Pennant, Reghba, Russ.

Rezerwowi: Doherty, Hulme, Wakeling, Abdullai, Arlott-John.