Tuchel i spółka podbijają Anfield - Chelsea pokonuje Liverpool! - Chelsea24News
Tuchel i spółka podbijają Anfield – Chelsea pokonuje Liverpool!
Tuchel i spółka podbijają Anfield – Chelsea pokonuje Liverpool!

Tuchel i spółka podbijają Anfield – Chelsea pokonuje Liverpool!

Chelsea bardzo długo czekała na zwycięstwo nad Liverpoolem w meczu ligowym rozgrywanym na Anfield – dzisiaj to wreszcie się udało.

The Blues od początku spotkania wyglądali na ekipę lepszą i konkretniejszą, Liverpool zupełnie nie przypominał siebie z poprzedniego sezonu. Drużyna Kloppa przeżywa chyba największy kryzys od początku pracy Niemca na Anfield, a Chelsea doskonale to wykorzystała.

Goście narzucili swój styl gry, wysoki pressing i bardzo szybkie kontry i The Reds zupełnie sobie z tym nie radzili.

Bramkę na 1-0 zdobył Timo Werner, który wykorzystał niefrasobliwość Alissona, który pomylił się w sposób kuriozalny. Chwilę później jednak, arbiter anulował bramkę ze względu na rzekomy spalony napastnika The Blues. Co się odwlecze, to jednak nie uciecze, jak to mawiają niektórzy – Mason Mount po bardzo dobrym uderzeniu pokonał bramkarza rywali, dając swojej drużynie prowadzenie.

W drugiej odsłonie, mecz stał się bardziej wyrównany, jednak nadal brakowało jakichkolwiek sytuacji dla Liverpoolu. The Reds mieli problem z tworzeniem sobie okazji, a Chelsea wyczekiwała rywala, próbując wyprowadzać kontry. Nie były one jednak na tyle groźne, aby mówić o stuprocentowych sytuacjach.

W międzyczasie na murawie pojawili się Kovacic, Pulisic oraz Kai Havertz. Ten ostatni zmienił Wernera i zagrał jako dziewiątka. Był to już jednak końcowy fragment spotkania, więc trudno ocenić, czy dał sobie radę w tej roli.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic – Chelsea wygrała to spotkanie i znacznie przybliżyła się do końcowej lokaty w czwórce. To kolejne wielkie zwycięstwo Tuchela i niezależnie od formy Liverpoolu, wygrana z mistrzem kraju, na ich obiekcie, to zawsze powód do dumy.

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW