Chilwell: Rywalizacja o miejsce w składzie jest korzystna dla drużyny - Chelsea24News
Chilwell: Rywalizacja o miejsce w składzie jest korzystna dla drużyny
Chilwell: Rywalizacja o miejsce w składzie jest korzystna dla drużyny

Chilwell: Rywalizacja o miejsce w składzie jest korzystna dla drużyny

Boczny obrońca Chelsea, Ben Chilwell był zachwycony z możliwości występu w wygranym meczu przeciwko drużynie Liverpoolu.

Chilwell był jednym z zawodników wyróżniających się na boisku, jednak Anglik uważa, że pochwały za zwycięstwo przeciwko The Reds należą się całemu zespołowi.

– To był wspaniały mecz. Przez cały sezon czekaliśmy na zwycięstwo przeciwko drużynie z czołówki tabeli i teraz się to udało. Całkowicie zasłużyliśmy na to zwycięstwo. – powiedział Chilwell w wywiadzie dla witryny internetowej klubu.

Reprezentant Anglii dobrze wykorzystał swoją szansę na występ w pierwszym składzie, w ostatnich tygodniach to Marcos Alonso był częstszym wyborem Thomasa Tuchela do gry od pierwszych minut.

Chilwell docenia możliwość zdrowej rywalizacji o miejsce w wyjściowej jedenastce i uważa, że jest to coś, co może przynieść Chelsea korzyści w przyszłości.

-W takim klubie jak Chelsea, rywalizacja o miejsce w zespole zawsze jest zacięta. Wiedziałem o tym kiedy podpisywałem kontrakt z klubem – dodał.

– Na każdej pozycji rywalizuje dwóch lub trzech naprawdę dobrych zawodników, jednak uważam, że konkurencja może przynieść tylko korzyści dla zespołu. Dzięki wzajemnej rywalizacji możemy się rozwijać, a to pomaga nam się stawać lepszymi zawodnikami.

-Kiedy dostajesz szansę, musisz ją wykorzystać i udowodnić, że to właśnie ty powinieneś grać regularnie, ten poziom presji jest korzystny dla zespołu.

 

Źródło: Tribalfotball

 

O autorze

Avatar

Miłośnik sportu, mody, muzyki oraz filmu. Aktualnie student :)

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW