Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela
Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Chelsea pokonała Liverpool w hicie kolejki 1:0. Czas na pomeczową konferencję menadżera The Blues.

Andreas Christensen

Andreas wszedł w pierwszej połowie meczu z Tottenhamem, co było dużym wyzwaniem i poradził sobie świetnie.

– Jest odważny, mocny w pojedynkach jeden na jeden i potrafi mądrze rozgrywać. Gra z dużą pewnością i jestem bardzo zadowolony z jego występów. Jego forma jest ważnym elementem naszej formy.

Seria 10 meczów bez porażki

– Cieszy mnie każda wygrana, ponieważ wiem jak ciężko jest utrzymać serię oraz notować kolejne czyste konta. Jestem świadom z czym to się wiąże, ale też wiem jak zaangażowana jest cała drużyna i bardzo mnie to cieszy.

– Mówiąc szczerze, cały czas żałuję remisu z Southampton, gdy straciliśmy dwa punkty, ale oprócz tego jestem zadowolony. Od pierwszego dnia czułem się częścią klubu i zostałem wpuszczony do drużyny. Trenowanie ich jest dla mnie przyjemnością, ponieważ bije od nich energia i motywacja – wszystko czego potrzeba w futbolu. Są gotowi grać jako drużyna i walczyć za siebie nawzajem. Jesteśmy odważnym zespołem, a oni pokazują to każdego dnia.

Top 4

– Jedyne co możemy teraz zrobić, nawet jeżeli nudno o tym słuchać, to być w najlepszej formie przed każdym kolejnym meczem, ponieważ w tej lidze nie można odpuścić w żadnym momencie. Jeśli chcemy dalej przeć do przodu, to musimy skupić się na następnym meczu z Evertonem i niczym więcej.

– Do końca zostało 11 meczów i nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte. Pozostajemy w wyścigu, udało nam się szybko zlikwidować stratę do czołówki, co przy uczestnictwie w Lidze Mistrzów i FA Cup było sporym wyzwaniem. Nie możemy sobie teraz pozwolić na rozprężenie. Jesteśmy głodni sukcesu i nic jeszcze nie jest przesądzone.

Timo Werner

– Bardzo mnie cieszy jego dzisiejszy występ, to kolejny krok ku lepszemu.

– Wiem, że dla napastnika bardzo ważne jest żeby strzelać kolejne gole, ale dla mnie to nie jest priorytetem. Wszyscy okazujemy mu wsparcie, aby nabrał pewności. Wszyscy są z nim i on o tym wie.

Źródło: Football London

 

O autorze

Avatar

Wielki fan Chelsea oraz talentu Kaia Havertza. W wolnych chwilach lubię pograć w FIFE lub obejrzeć mecz polskiej ekstraklasy.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW