Wnioski po meczu z Liverpoolem
Wnioski po meczu z Liverpoolem

Wnioski po meczu z Liverpoolem

Chelsea wygrywa bardzo ważny mecz na Anfield. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Mason Mount. Zapraszam Was na wnioski z tego spotkania.

  1. KOLEKTYW. Dzisiaj Chelsea była niesamowicie spójna i zgrana. Wybiliśmy wszystkie atuty Liverpoolu (co nie było arcytrudnym zadaniem patrząc na ich formę) i zagrali ten mecz na naszych warunkach. Brawa należą się dla Tuchela i jego pomysłu na grę w obronie.
  2. Kolejny fantastyczny mecz rozegrali wychowankowie – Mount, Christensen i James. Byli świetni. Każdy z nich na bardzo wysokim poziomie co zawsze cieszy kibica Chelsea. Poza tym świetny występ zaliczył N’Golo Kante, Rudiger i Werner. Najsłabszymi zawodnikami w Chelsea byli Ziyech i Pulisic. Ewidentnie nie jest to formacja dla nich.
  3. Taka gra w defensywie może sprawić, że naprawdę zamieszamy w walce o puchary – Liga Mistrzów i FA Cup stoją otworem przed nami. Warto zauważyć, że do zdrowia wraca najlepszy środkowy obrońca – Thiago Silva. Można z optymizmem patrzeć na możliwość podniesienia pucharu w tym sezonie.
  4. Martwią mnie dalej niewykorzystane sytuacje przez Wernera. Można się przyczepić do VARu i sytuacji z kontrowersyjnym spalonym to jednak sytuacja z początku meczu jak podał do Alissona powinna być zamieniona na bramkę.
  5. W końcu dobry mecz w rozegraniu rozegrał Mendy. Nie był tak chaotyczny w grze nogami jak wcześniej, a rywal też mógł powodować stres. Trzeba zauważyć, że mimo wieku to dopiero początku wielkich spotkań dla Edouarda. Świetny jest ten chłopak, rozwija się bardzo fajnie.
  6. 10 meczów Tuchela bez porażki. Jakby jakimś cudem udało się dokończyć sezon bez przegrania spotkania to byłoby coś pięknego, a jest na to szansa. W lidze bowiem mamy spotkania z City, WHU i Leicester (które łapie powoli zadyszkę). Jedynie mecze pucharowe mogą nam to zepsuć, chociaż przy takiej grze w defensywie możemy realnie o tym myśleć.
  7. Jeżeli chodzi o sam przebieg meczu to nie jest to porywająca i zrzucająca z krzeseł gra ofensywna Chelsea. Jest to futbol nudny i senny, ale zabójczo skuteczny. Wybijamy rywalom atuty z rąk i rezultaty mamy wspaniałe, jednak chciałbym zobaczyć kiedyś taką samą organizację gry w ofensywnym nastawieniu. Wierzę, że tak będzie. Jednakże jak to się mówi: „Jak idzie to się nie zmienia… ;)”

O autorze

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW