Azpilicueta: Świetnie było pokonać Liverpool
Azpilicueta: Świetnie było pokonać Liverpool

Azpilicueta: Świetnie było pokonać Liverpool

Kapitan Chelsea podzielił się swoimi przemyśleniami na temat ostatniego meczu z Liverpoolem, poprawie aspektów gry obronnej oraz najbliższej potyczce z Evertonem.

– Wszyscy spisali się fantastycznie. Bez wyjątków. Stworzyliśmy sobie wystarczająco wiele okazji by zwyciężyć, lecz nie było to łatwe spotkanie.

– Broniliśmy świetnie jako drużyna, uzyskując bardzo ważną pomoc od naszych napastników. Wiadomo, gdy tracisz gole winę za to ponoszą obrońcy. Jeżeli jednak udaje nam się zachować czyste konto pochwały należą się całej drużynie.

– Zawodnicy Liverpoolu dużo biegają, prezentując bardzo intensywny styl gry. Dzięki pomocy naszych zawodników z linii ofensywnych, zniwelowaliśmy wszystkie ich atuty.

Wygrana odniesiona na Anfield spowodowała, że The Blues przesunęli się na 4 pozycję w tabeli Premier Leauge, kontynuując swoją serię meczów bez porażki.

– Wiemy, że przed nami jeszcze wiele spotkań. Im bliżej końca tym wyższą wagę mają wszystkie rozgrywane mecze, ponieważ każdą stratę punktową będzie coraz trudniej nadrobić.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi po ostatniej wygranej, szczególnie że pokonaliśmy przeciwnika w walce o TOP 4 zachowując przy tym czyste konto.

– Gramy coraz lepiej z optymizmem patrząc w przyszłość, lecz już w poniedziałek czeka nas trudne spotkanie z Evertonem, który jest ostatnio w świetnej dyspozycji. Nie popadamy w samo zachwyt i w pełni skupiamy się na meczu z The Toffies.

 

Źródło: Chelseafc.com

O autorze

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW