Tuchel: Chwalcie zawodników, nie mnie - Chelsea24News
Tuchel: Chwalcie zawodników, nie mnie
Tuchel: Chwalcie zawodników, nie mnie

Tuchel: Chwalcie zawodników, nie mnie

W najnowszej rozmowie udzielonej oficjalnej stronie Chelsea F.C., Thomas Tuchel wypowiedział się o nadspodziewanie dobrej formie zespołu od momentu objęcia przez Niemca posady menagera The Blues oraz o swoich odczuciach po pierwszych tygodniach pobytu w klubie.

– Jestem zaszczycony wysłuchując tylu komplementów płynących w moim kierunku, jednakże uważam że wszystkie te pochwały powinny być kierowane w stronę zawodników oraz klubu.

– Chelsea jako organizacja posiada wszystko co potrzebne, by osiągnąć sukces i zdobywać trofea. Skład jest kompletny, a moim zadaniem jako menagera zespołu jest wyciągniecie maksimum umiejętności z zawodników, jak również i z siebie samego.

– Najlepszym sposobem na wyrażenie siebie jest świetna dyspozycja zespołu, więc jestem przeszczęśliwy. Ogromną radość sprawia mi również fakt, że zawodnicy prezentują niesamowitą jakość zarówno na treningach jak i podczas rozgrywanych spotkań. Zaangażowanie i poświęcenie, które widoczne jest u każdego z zawodników to dokładnie to, co prowadzi do sukcesu.

The Blues pod wodzą Thomasa Tuchela są niepokonani. Na 10 rozegranych meczów odnieśli 7 zwycięstw oraz 3 remisy. Bilans bramkowy to 11 bramek strzelonych i tylko 2 stracone.

– W piłce nożnej sukces odnoszą drużyny, w których zawodnicy tworzą kolektyw, walczą ramię w ramię, jeden motywuje drugiego, poświęca się dla niego, niezależnie od tego czy przebywa na boisku, czy też znajduje się na ławce rezerwowej. Poczucie jedności i wspólne dążenie do sukcesu to rzeczy, które odkryłem w drużynie zaraz po przybyciu.

– W zespole jest mnóstwo jakości oraz talentu i zaszczytem dla mnie jest codzienna praca z tymi ludźmi, zarówno na treningach jak i w pojedynkach z innymi drużynami i ich menagerami. Cieszymy się z każdego dnia i ciężko pracujemy, by utrzymać ten poziom.

 

Źródło: Chelseafc.com

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW