Chelsea zainteresowana młodym talentem "La Masii"! - Chelsea24News
Chelsea zainteresowana młodym talentem „La Masii”!
Chelsea zainteresowana młodym talentem „La Masii”!

Chelsea zainteresowana młodym talentem „La Masii”!

Ilaix Moriba strzelił pierwszą bramkę dla Dumy Katalonii w poprzedni weekend, czym przykuł uwagę fanów futbolu. Jednak wiele klubów obserwowało go już od dłuższego czasu, jednym z nich była Chelsea.

Chelsea jest gotowa na złożenie oferty za świeżo upieczonego debiutanta FC Barcelony. Klub z Londynu jest podobno bardzo zainteresowany pomocnikiem.

O Moribie zrobiło się ostatnio głośno po jego debiutanckim golu przeciwko Osasunie. Gol był wyjątkowej urody, tuż zza pola karnego po uderzeniu słabszą nogą.

To był dopiero trzeci występ Hiszpana w La Lidze, jednak odnowienie jego kontraktu ma być jednym z priorytetów dla nowego prezydenta FC Barcelony.

Wczoraj Joan Laporta został wybrany na prezesa Barcelony po raz drugi, pokonał on w głosowaniu Victora Fonta i Toniego Freixę.

Laporta będzie chciał postawić na wychowanków, jednym z pierwszych kroków ma być uzgodnienie nowych warunków kontraktu z Moribą. Umowa pomocnika kończy się wraz z końcem sezonu 2021/2022.

Sport podaje jednak, że Chelsea złożyła ofertę dla młodego Hiszpana, pomocnik znajduje się w kręgu zainteresowań klubu już od jakiegoś czasu.

Po ostatnim meczu na jego temat wypowiedział się Ronald Koeman, aktualny trener FC Barcelony.

Koeman: Za każdym razem kiedy pojawia się na boisku wnosi coś pozytywnego. Kluczem są jego charakter, energia i co najważniejsze jego gra z piłką przy nodze, oprócz tego jest bardzo silnym zawodnikiem. Dostaje teraz minuty, oraz pokazuje, że na nie zasługuje.

To oczywiste, że jesteśmy dumni z dawania szans młodym zawodnikom z potencjałem. Mamy takich zawodników jak Mingueza, Pedri, Ilaix, Ricky czy Araujo. Oni są przyszłością tego klubu, ale już zasługują na grę w pierwszej drużynie.

Źródło: Football.London

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW