Pojedynek niebieskich na korzyść Chelsea - ekipa Tuchela nadal bez porażki! - Chelsea24News
Pojedynek niebieskich na korzyść Chelsea – ekipa Tuchela nadal bez porażki!
Pojedynek niebieskich na korzyść Chelsea – ekipa Tuchela nadal bez porażki!

Pojedynek niebieskich na korzyść Chelsea – ekipa Tuchela nadal bez porażki!

Chelsea chciała podtrzymać swoją serię spotkań bez porażki, zwłaszcza że Everton to bezpośredni rywal w walce o czwórkę. 

Już od pierwszych minut widać było, że obie drużyny mają swój plan na to spotkanie. Chelsea tradycyjnie chciała trzymać piłkę bardzo długo i próbować tworzyć swoje sytuacje bramkowe po misternie skonstruowanych akcjach, Everton natomiast nastawił się na szybkie kontry.

Pierwsze dwa kwadranse były bardzo nudne – brakowało sytuacji, brakowało jakiejkolwiek szybkości. Chwilę później The Blues mogli się jednak cieszyć z bramki – nie było to jednak trafienie żadnego z zawodników gospodarzy. Bramkę samobójczą zdobył bowiem Godfrey.

Druga połowa to podobny obraz gry – widać było, że Chelsea bez problemu utrzymuje się przy piłce, brakowało jednak konkretów.

Jakiś czas po rozpoczęciu drugiej połowy, The Blues cieszyli się z drugiego trafienia – znakomite podanie Hudsona-Odoi i Kai Havertz dobrze odnajduje się w polu karnym, po czym zdobywa bramkę. Okazało się jednak, że Niemiec przyjmował piłkę ręką i gol nie mógł zostać uznany.

Co się odwlecze, to nie uciecze – Kai Havertz był faulowany w polu karnym i Jorginho podszedł do jedenastki. Brazylijczyk bez problemów pokonał Pickforda, podwyższając wynik spotkania.

W międzyczasie dokonano dwóch zmian – Mount zmienił Hudsona-Odoi, Kante Kovacicia. Trzecia zmiana to wejście Pulisica – ten zmienił Timo Wernera.

Do końca spotkania nie wydarzyło się już nic – Chelsea dowiozła to zwycięstwo do końca, utrzymując się w czwórce. Przed The Blues kolejne trudne spotkania, jednak wydaje się, że najtrudniejsza seria już za nami i teraz będzie trzeba jedynie upewnić się, aby skończyć sezon w czwórce i dotrzeć jak najdalej w Lidze Mistrzów.

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW