Sytuacja stoperów w Chelsea - co zdarzy się latem? - Chelsea24News
Sytuacja stoperów w Chelsea – co zdarzy się latem?
Sytuacja stoperów w Chelsea – co zdarzy się latem?

Sytuacja stoperów w Chelsea – co zdarzy się latem?

Letnie okno transferowe będzie bardzo ważne dla obrońców Chelsea, może bowiem dojść do sporych przetasowań. Ich sytuację podsumował Simon Johnson z The Athletic.

Na liście transferowej Chelsea znajduje się pozyskanie stopera – The Blues przyglądają się Niklasowi Sule, Ibrahimie Konate oraz Jose Gimenezowi. Tego ostatniego znają bardzo dobrze, bowiem skauci klubu, uważnie obserwują go od 2016 roku.

The Blues ostatniego lata zapytali o dostępność Davida Alaby, jednak jego wymagania płacowe były wysokie, a poza tym, nie był on zainteresowany transferem na Stamford Bridge.

Kontrakty Christensena oraz Rudigera wygasają wraz z końcem następnego sezonu, wobec czego pojawiły się sugestie, że klub przedłuży je, aby piłkarze nie odeszli za darmo. Na ten moment jednak, nie pojawiły się konkretne propozycje dla obu tych zawodników. Nadal istnieje więc m0żliwość, że któryś z nich odejdzie, zwłaszcza że cieszą się sporym zainteresowaniem w Europie. Pytanie tylko, czy Tuchel będzie chciał się ich pozbywać, patrząc na to, jak obecnie się prezentują?

Christensen jest uważany za najlepszego zastępcę Silvy w kadrze klubu, więc byłoby rozsądnym, posiadać go, patrząc na to, że Silva ma już 36 lat.

Kontrakt Azpilicuety również wygasa w 2022 roku, jest on jednak wysoko ceniony przez Tuchela, poza tym jest niesamowicie ważnym graczem również poza boiskiem. Polityka The Blues zakłada jedynie roczne kontrakty dla piłkarzy, którzy skończyli trzydziesty rok życia, ostatnio jednak proponowano dłuższe graczom takim jak Luiz czy Willian. Co może oznaczać, że Azpilicueta także zostanie nagrodzony propozycją umowy dłuższej niż rok.

Na ten moment to Kurt Zouma wydaje się stoperem, którego Chelsea najchętniej odda. Francuz był regularnym starterem u Lamparda, jednak nie cieszy się zaufaniem Tuchela, który dał mu zagrać jedynie w dwóch spotkaniach. Na ten moment jest więc piątym wyborem. Francuz ma dopiero 26 lat, więc byłby na pewno wiele wart, co może pomóc The Blues w zebraniu środków na nowego stopera.

Nie wiadomo także co z Tomorim – Milan ma opcję wykupu piłkarza, jednak podobnie było przy wypożyczeniu Bakayoko i ostatecznie z niej nie skorzystali.

Według niektórych doniesień z klubu, skauci Chelsea wyżej niż Tomoriego cenią Guehiego i jest on monitorowany pod względem przyszłości w pierwszym zespole The Blues.

Źródło: The Athletic

 

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW