Azpilicueta - człowiek od brudnej roboty - Chelsea24News
Azpilicueta – człowiek od brudnej roboty
Azpilicueta – człowiek od brudnej roboty

Azpilicueta – człowiek od brudnej roboty

Cesar Azpilicueta miał powody do świętowania po ostatnim meczu z Evertonem- udało mu się zachować kolejne czyste konto dla drużyny The Blues.

Obrońca zaliczył kolejny bezbłędny występ na pozycji prawego stopera w trójce obrońców. Udało mu się zanotować 2 odbiory, 2 przechwyty oraz 3 wybicia piłki, oprócz tego popisał się fantastycznym otwierającym podaniem do Timo Wernera, który nie wykorzystał swojej szansy.

To już 6 zwycięstwo w ostatnich 9 ligowych meczach, w których Chelsea jest niepokonana. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki bilans wygląda jeszcze lepiej 9 z 11 meczów wygranych. Świetna forma drużyny od przybycia Thomasa Tuchela pozwala The Blues dalej walczyć na 3 frontach.

Azpilicueta: Wiedzieliśmy, że musi odzyskiwać utraconą przestrzeń, każde zwycięstwo przybliża nas do sukcesu na koniec sezonu.

To było świetne spotkanie, Everton osiągał ostatnio dobre wyniki, wiedzieliśmy że są mocni. Udało nam się jednak świetnie przygotować do tego spotkania, byliśmy kolektywem z i bez piłki. Obserwowanie takiej walki na boisku było bardzo przyjemne, uważam że mogliśmy strzelić więcej bramek.

Cała jedenastka, od bramkarza po napastnika harowała na boisku. Zwróćcie uwagę na to jak atakujemy piłkę, napastnicy presują obronę przeciwnika, co pozwala naszej linii defensywnej na ustawienie się wyżej. Dzięki temu jesteśmy bardzo groźni, podoba mi się to, bo Premier League wymaga takiego zaangażowania.

Powtórzenie tego co 3 dni będzie bardzo trudne. Jesteśmy w dobrej formie, jednak jeszcze daleko od tego gdzie chcemy być. Musimy dalej ciężko pracować, ponieważ jeszcze nic nie osiągnęliśmy.

Cesar Azpilicueta nie ominął jeszcze ani minuty w spotkaniach ligowych. To wyjątkowe, ponieważ nowy menadżer nie boi się rotować, jest to wymagane w tak napiętym kalendarzu. W ostatnim spotkaniu przeprowadził 5 zmian, jednak ciężko to było zauważyć, ponieważ zespół nie stracił płynności. 

Azpilicueta: Gdy grasz w Chelsea- jednym z najlepszych zespołów na świecie, to musisz walczyć o miejsce w wyjściowej jedenastce. Tutaj nic nie przychodzi łatwo, kiedy wychodzisz na boisko musisz dać z siebie wszystko.

Na każdym treningu, nawet jeżeli ktoś nie gra w meczach, każdy trenuje bardzo ciężko. Dzięki temu, kiedy trzeba rotować każdy jest gotowy do gry.

Mamy wspólny cel. Czasami zmieniamy system w trakcie meczu, czasem w tym samym systemie używamy innych graczy, co zmienia nasz styl gry. Jednak najważniejsze jest to, że dążymy do tego samego.

Źródło: Chesleafc.com

 

 

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW