Havertz: Możemy być jeszcze lepsi
Havertz: Możemy być jeszcze lepsi

Havertz: Możemy być jeszcze lepsi

Wczoraj Chelsea pokonała wynikiem 2-0 Everton Carlo Ancelottiego. Kai Havertz powrócił do pierwszej jedenastki The Blues notując swoje najlepsze spotkanie od czasów przyjścia na Stamford Bridge.

To Niemiec przyczynił się do zdobycia dwóch bramek. Najpierw jego strzał po rykoszecie wpadł do bramki strzeżonej przez Pickforda, a następnie Kai wywalczył karnego, którego nie zmarnował Jorginho.

Cała drużyna wczoraj pokonała bezpośredniego rywala w walce o TOP4, a Chelsea pod wodzą Thomasa Tuchela przedłużyła swoją passę bez porażki do 11. spotkań.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi- mówi reprezentant Niemiec. Uważam, że zasłużyliśmy na tą wygraną, bardzo dobry wynik przeciwko silnemu rywalowi. Przed spotkaniem z nimi wiedzieliśmy, że dysponują bardzo dobrą defensywą i całościowo są groźni. Pierwsza połowa nie była łatwa, nie mieliśmy za dużo okazji, ale ciągle naciskaliśmy.

– Zagraliśmy jako drużyna, w drugiej połowie byliśmy już znacznie lepsi. Everton zostawił nam dużo miejsca i zasłużenie wygraliśmy. Teraz Everton traci do nas 4 punkty, a my musimy to utrzymać. Naszym celem jest Liga Mistrzów, a w najbliższym czasie będzie jeszcze parę trudnych spotkań, ale pracujemy ciężko na każdej sesji treningowej. Seria 11. meczy bez porażki jest świetna i możemy ją stale wydłużać.

Havertz miał wpływ przy strzelaniu bramki na 1-0, lecz niestety, gol został przypisany obrońcy Godfreyowi.

– Gol jest na 100% mój, haha. Nie, tak naprawdę to nie ma znaczenia, gol to gol i to się liczy.

– Takie spotkanie jest na pewno dla mnie ważne, pierwsze 7 miesięcy tutaj nie było najłatwiejsze, ale ciągle pracuje nad tym, żeby być lepszym. Jestem zadowolony, wróciłem po kontuzji i uważam, że zagrałem dobre spotkanie, ale muszę utrzymać poziom. Chce się ciągle rozwijać i chce w najbliższych spotkaniach muszę starać się grać tak jak wczoraj.

– Grałem jako fałszywa dziewiątka, miałem wolność, mogłem pobiec tam, gdzie mi się podoba. Bardzo się z tego cieszę ponieważ lubię mieć wolność na boisku. Mój gol to szczęście, ale za to z mojego całego występu jestem zadowolony, jak i występu całej drużyny. Zagraliśmy dobre spotkanie, ale możemy być coraz lepsi i chcemy do tego dążyć.\

Źródło: Chelsea Official Site

O autorze

Grzegorz Biłas

Lubię zagrać koncert z zespołem, a w wolnej chwili piszę newsy. Trenuje crossfit, jestem weganinem i studentem prawa ;)

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW