Pomeczowa konferencja Thomasa Tuchela
Pomeczowa konferencja Thomasa Tuchela

Pomeczowa konferencja Thomasa Tuchela

W poniedziałkowy wieczór na Stamford Bridge, Chelsea pewnie pokonała Everton 2:0, umacniając się tym samym na 4 pozycji w ligowej tabeli. Oto co po spotkaniu miał do powiedzenia manager The Blues.

Występ

– Zdecydowanie zasłużyliśmy na zwycięstwo. Pierwsza połowa była trudna, walczyliśmy w każdej strefie boiska szukając momentu do przyspieszenia gry, lecz w pełni kontrolowaliśmy przebieg spotkania.

– W drugiej połowie zaprezentowaliśmy się jeszcze lepiej. Poprawiliśmy jakość podań co z kolei skutkowało łatwiejszym wyjściem spod pressingu rywala. Stworzyliśmy sobie wiele szans do zdobycia gola, a co za tym idzie wynik powinien być wyższy. Uważam, że w pierwszej połowie zaprezentowaliśmy się dobrze, natomiast w drugiej fantastycznie.

Kolejne czyste konto

– Bronimy z dużym poświęceniem i intensywnością. Gra obronna to wysiłek całego zespołu, wzajemna pomoc przynosi efekty.

– Zapracowaliśmy na to czyste konto. Wiadomo jestem bardzo zadowolony ze względu na bramkarza i naszych obrońców, jednakże należy pamiętać o czym wspominałem wcześniej – na grę obronną mają wpływ wszyscy zawodnicy i to wszystkim należą się gratulacje.

Kai Havertz

– Jestem bardzo zadowolony z występu Kaia. Dzisiejszym występem w pełni odpłacił za zaufanie jakie w nim pokładamy. Świetnie wywiązał się ze swoich zadań, był bardzo mobilny i rozegrał świetny mecz.

– Havertz posiada ogromny talent oraz wszelkie predyspozycje, by być kluczową postacią w naszej grze ofensywnej. W spotkaniu z Evertonem był zaangażowany w większość naszych akcji pod bramką rywala, stanowiąc dla The Toffies ogromne zagrożenie. Sadzę, że jego dzisiejszy występ był zaledwie urywkiem tego co jest nam w stanie dać w przyszłości.

5 zmian w porównaniu z ostatnim meczem

– Kiedy występujesz w Premier League, Champions League oraz w pucharach nie jesteś w stanie grać tą samą 11. Kogokolwiek widzicie na boisku, zasługuje on by tam być. Nie możemy trzymać zawodników na boisku tylko po to, by rozegrali kolejne spotkanie w pełnym wymiarze. W ostatnim czasie zagraliśmy wymagające mecze na wyjazdach, co skutkowało długimi podróżami i małą ilością snu.

– To był moment na zmiany i w mojej opinii każdy, kto znalazł się w wyjściowym składzie bezdyskusyjnie na to zasłużył. Zmiany miały też charakter taktyczny, potrzebowaliśmy innej kreatywności z przodu.

– Każda zmiana ma swój powód. Nie możesz tylko opowiadać zawodnikom, że im ufasz – musisz dać im grać a oni muszą się pokazać.

Zawodnicy tacy jak Pulisic czy Emerson, którzy grają ostatnio mniej

– Może problemem Christiana jest to, że jeszcze z czasów Dortmundu wiem jaki wpływ na mecz może mieć po wejściu z ławki. W wyjściowej 11 zaczynał jedynie spotkanie pucharowe i w pełni ponoszę za to odpowiedzialność i jest to mój błąd. To trochę niesprawiedliwe, bo wiem jak dużo może dać drużynie w ciągu 20 czy 30 minut. Miał pecha w ostatnich meczach, lecz nie jest to kwestia braku zaufania czy jego jakości. Musi wykazać się odrobiną cierpliwości.

– Jest jeszcze jeden zawodnik o którym chciałbym wspomnieć, a jest nim Emerson, który cierpi przez moje błędne decyzje odnośnie jego osoby. Nie gra, lecz jest wspaniałym gościem, który daje z siebie wszystko na treningach prezentując bardzo wysoki poziom i nigdy nie zawodząc drużyny swoim nastawieniem i zaangażowaniem.

– To była wyjątkowo trudna decyzja, by pozostawić go na trybunach podobnie jak Abrahama. Dowodzi to jednak, że jesteśmy mocną grupą, a chłopaki nie mogą przestać walczyć.

 

Źródło: chelseafc.com

 

O autorze

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW