Alonso o swojej pozycji za Conte, Sarriego i Tuchela
Alonso o swojej pozycji za Conte, Sarriego i Tuchela

Alonso o swojej pozycji za Conte, Sarriego i Tuchela

Marcos Alonso rozegrał w Chelsea już ponad 120 spotkań i jest chyba z jedną największych kości niezgody wśród fanów. Jedni widzą go w podstawowej jedenastce, a jeszcze inni poza klubem.

30 latek grał mniej lub więcej u każdego z czterech menadżerów od czasu transferu na Stamford Bridge i wypowiedział się nieco nt. grania u każdego z nich.

– Z ogólnego punktu widzenia wszystko jest takie samo, lecz jednak są pewne detale, które stanowią tą różnicę. Mam teraz innych graczy wokół siebie, a trener wymaga czego innego. Teraz jak za czasów Conte bronimy się bardzo dobrze, staramy się kontrolować mecze poprzez posiadanie piłki, jednak kiedy przychodzi czas, że oddajemy pole gry i musimy trochę pocierpieć to jako drużyna radzimy sobie świetnie.

– Za czasów Maurizio Sarriego graliśmy czwórką z tyłu i byłem zaangażowany w największą ilość goli w mojej karierze w Chelsea, tak mi się wydaję. To nie chodzi o system gry, po prostu cieszę się grą. Uważam, że to jest najważniejsze, ważniejsze nawet od pozycji na jakiej grasz. Mogę grać na lewej obronie i wahadle.

– Wahadło jest bardziej ofensywną pozycją, może jest trochę mniej odpowiedzialności z tyłu i z przodu jest więcej zabawy, ale w dalszym ciągu najważniejsza jest pomoc drużynie i osiąganie dobrych wyników. To jest główny cel, który chce osiągnąć poprzez treningi: granie dla dobra drużyny.

O autorze

Grzegorz Biłas

Lubię zagrać koncert z zespołem, a w wolnej chwili piszę newsy. Trenuje crossfit, jestem weganinem i studentem prawa ;)

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW