Premier League: Leeds vs Chelsea [zapowiedź] - Chelsea24News
Premier League: Leeds vs Chelsea [zapowiedź]
Premier League: Leeds vs Chelsea [zapowiedź]

Premier League: Leeds vs Chelsea [zapowiedź]

Niepokonana od 11 spotkań Chelsea podejmie na Elland Road bezkompromisową ekipę Marcelo Bielsy – Leeds. W żadnym z 19 meczy z udziałem Pawi nie padł remis. Czy i tym razem obędzie się bez podziału punktów?

Ostatnie siedem pojedynków Leeds to 5 porażek i 2 zwycięstwa. Cztery z tych spotkań Pawie zagrały na zero z przodu, pomimo kreowanych sytuacji. Styl w jaki prowadzi swoje zespoły Bielsa jest bardzo widowiskowy, niestety jest też często mieczem obosiecznym, czego efekty widać zazwyczaj w drugiej części sezonu. Zawodnicy z Elland Road na swoje starcia wychodzą ostatnimi czasy ospani. Co przekłada się na brak bramek w pierwszych połowach. Zmęczenie to jedno, natomiast problem może leżeć również w absencji poszczególnych graczy. Przeciw Chelsea w dalszym ciągu niedostępny Strujik, Hernandez oraz Foreshaw. Wątpliwy jest również występ Kocha, który ostatni raz grał właśnie w starciu z The Blues. Do składu powróci Shackleton.

  • Leeds przegrało w dwóch ostatnich spotkaniach na Elland Road. Sam Marcelo Bielsa nie przegrał, jako menedżer Leeds trzy razy. I tu menadżer Pawii jak i ich sympatycy mają nadzieję, że to jutro nie nastąpi.

Po swoje jak burza

Od momentu pojawienia się Tuchela na Stamford Bridge, Chelsea nie przegrała ani razu. Co więcej, przez ten czas straciła dwie bramki. Inną kwestią jest to, że łącznie w tych 11 spotkaniach The Blues trafili do bramki rywala tylko 13 razy. Ostatnie starcie w wykonaniu Londyńczyków, to zwycięstwo z bezpośrednim rywalem w walce o Top 4, jakim jest Everton. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 2:0 na korzyść Chelsea. Taki rozwój wydarzeń sprawił, że The Blues powrócili na miejsce gwarantujące grę w Lidze Mistrzów.

Jeśli mówimy o meczach na wyjeździe, to w każdym z pięciu pojedynków Londyńczycy wracali z kompletem punktów, wygrywając różnicą jednej bramki.

  • Spotkanie w pierwszej części sezonu między tymi drużynami wygrała Chelsea. Mecz zakończył się wynikiem 3:1, a dla The Blues punktowali: Giroud, Zouma i Pullisic

W sobotnim starciu z Leeds nie będzie dostępny Silva i Abraham.

Chelsea ostatnio jest w mocnym gazie. Biorąc pod uwagę również obecną formę Leeds to możemy spodziewać się podobnego przebiegu meczu, jak z Evertonem. Wszystko wskazuje na to, że Londyńczycy będą kontynuować swą serię w drodze do zapewnienia sobie gry w przyszłej edycji Ligi Mistrzów.

Pierwszy gwizdek o 13:30.


 

O autorze

Avatar

Kibic Chelsea od lat 14. Na tym portalu moja działko to w znacznej mierze zapowiedzi. Poza samym pisaniem interesuje się retoryką oraz montażem wideo.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW