Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela
Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Już jutro Chelsea na wyjeździe podejmie Leeds – czas więc na przedmeczową konferencję Thomasa Tuchela.

Kontuzje

– Thiago Silva i Abraham nie znajdą się w kadrzej meczowej. Brazylijczyk przedwczoraj nie ukończył treningu, poczuł ból w miejscu kontuzji. Tammy dalej odczuwa ból w kostce.

Passa zwycięstw

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego co widzimy i z wyników. Nie możemy jednak zapominać, że szczęście jest nieodłączonym elementem piłki nożnej.

– Atmosfera, zaangażowanie i jakość to świetna podstawa do dalszego rozwoju.

– Nie mieliśmy czasu na  myślenie o tym, na co nas stać.

Christian Pulisic

– Kiedy grasz dla Chelsea, musisz być cierpliwy i pewny siebie.

– Moi zawodnicy są konkurencyjni i walczą o każdą minutę. Gdy nie jesteś wybrany do składu, musisz być cierpliwy i nie tracić pewności siebie.

– Kiedy Pulisic zaczynał w pierwszej XI, nie pokazał pełni możliwości.

– Christian jednak robi wszystko, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Jestem z niego zadowolony.

Przyszłość Pulisica

– Jest wiele znaków zapytania. Jeśli jutro zacznie od pierwszej minuty i zaprezentuje się dobrze, zagra przeciwko Atletico i strzeli dwie bramki, może on będzie naszym kapitanem.

– Wiem o czym mówisz, ale póki co jest za wcześnie, aby o tym mówić. Jeszcze wiele spotkań przed nami, a Christian jest w moich planach. Ma ogromny potencjał.

Idealna pozycja dla Havertza

– Najlepszą pozcyja dla niego? Pomiędzy dziewiątką a dziesiątką. Ma wtedy swobodę poruszania się, on musi grać wysoko, wtedy czuje się najlepiej na boisku.

Marcelo Bielsa

– Jak już mówiłem, w Premier League musisz stawiać czoła wielkim klubom z niesamowitymi menedżerami. Bielsa jest jednym z najlepszych trenerów w lidze. Ma niesamowitą osobowość.

– Nie skupiam się na jego taktyce. Musimy zrobić wszystko, co do nas należy – dobrze atakować i bronić.

Kontuzja Abrahama

– Jestem trochę zaniepokojony, ponieważ dalej odczuwa ból po meczu z Newcastle. Bierze udział w treningach, jednak widzę, że nie jest w pełni zdrowy. Ufam jednak sztabowi medycznemu i wierzę, że będą się nim opiekować.

– Zagra dopiero wtedy, kiedy nie będzie odczuwał żadnego bólu.

Styl gry Leeds

– Ich styl gry jest wyjątkowy, bardzo intensywny. Widzimy to po statystykach i ich grze w tym oraz w zeszłym sezonie. To będzie bardzo intensywny mecz. Będzie wiele kontrataków z ich strony.

Ligowy cel na ten sezon

– Zawsze skupiamy się na następnych meczach, a taki jest jutro. Zwracając uwagę na naszą mentalność, styl gry – zwiększamy swoją szansę na zwycięstwo.

– Patrząc w przyszłość, jestem szczęśliwy, jednak jesteśmy w środku walki o TOP4.

Silva i Christensen

– Mogą grać oni obok siebie. Andreas może grać po obu stronach w formacji z trzema stoperami. Może również grać w formacji z dwójką stoperów. Dla Silvy najlepiej jest grać na środku.

Piłkarze w Chelsea

– Mamy wielu jakościowych zawodników. Brakuje mi tylko możliwości przeprowadzenia pięciu zmian, ponieważ nie mogę wykorzystać całego potencjału, który mamy na ławce rezerwowych.

– Zawsze nagradzałem zawodników za wysiłek i prawidłową postawę, jednak w Chelsea jest to niemożliwe, ponieważ większość drużyny jest prawie idealna.

Anthony Barry dołącza do sztabu reprezentacji Irlandii

– Jestem z niego bardzo zadowolony. Jest świetnym trenerem. Nie znaliśmy go wcześniej, chociaż był w klubie już pod wodzą Franka Lamparda.

– Jest to człowiek z ogromnym charakterem, jest bardzo przyjazny.

– Mam nadzieję, że wzniesie irlandzki futbol na jak najwyższy poziom.

 

O autorze

Avatar

Nazywam się Patryk, mam 16lat. Mieszkam w woj. mazowieckim. Interesuję się piłką nożną, muzyką (zarówno słuchanie jak i od strony technicznej) oraz motoryzacją.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW