Andreas Christensen: Musimy utrzymać tempo i nadal wygrywać mecze - Chelsea24News
Andreas Christensen: Musimy utrzymać tempo i nadal wygrywać mecze
Andreas Christensen: Musimy utrzymać tempo i nadal wygrywać mecze

Andreas Christensen: Musimy utrzymać tempo i nadal wygrywać mecze

Powrót Christensena do szeregów obrony zbiegł się w czasie z nienaganną postawą całego bloku defensywnego The Blues. Jednak Duńczyk nie siada na laurach i uważa, że wciąż jest wiele do poprawy.

Odkąd Christensen wrócił do wyjściowej jedenastki, Chelsea nie straciła bramki przez prawie 9 godzin. 24-latek bez trudu wkomponował się w taktykę nowego menedżera Chelsea. Z Duńczykiem na boisku, Chelsea zachowała czyste konto w meczach z Atletico, Manchesterem United i Liverpoolem, co pomogło wrócić do czołowej czwórki.

– Dobrze było wrócić do składu w momencie, gdy cała drużyna gra dobrze. Ułatwiło mi to powrót, ponieważ nie grałem od dłuższego czasu. Osiąganie wyników tylko nam pomaga, ale dla mnie liczy się, abym czuł się bardziej komfortowo i robił rzeczy, które chcemy robić.

– To dla nas ważne, aby kontynuować to, co mamy w tej chwili. Nasza defensywa jest bardzo solidna, a łatwiej jest naszym ofensywnym graczom wyrazić siebie i robić to, co potrafią. W tej bardzo ważne jest, aby utrzymać tę dynamikę.

– Zawsze gdy przychodzimy to ciężko pracujemy jako piłkarze, i to jest dla niego (Tuchela) bardzo ważne, abyśmy odbierali jego wskazówki i pomysły. Ważne jest, abyśmy starali się słuchać i wprowadzać rzeczy tak szybko, jak to możliwe, ale jednocześnie robić to dobrze.

– Całkiem dobrze radzimy sobie z adaptacją nowych rzeczy w tej sytuacji, ale ciężko powiedzieć, co robimy inaczej niż wcześniej. Po prostu dobrze się teraz czujemy i mamy passę dobrych wyników, więc musimy być pewni, że utrzymamy tą zwycięską mentalność.

Już w sobotę Chelsea podejmie na Ellan Road drużynę Marcelo Bielsy, Leeds United. Duńczyk spodziewa się, że będzie to intensywny mecz i podkreślił, że spokój i opanowanie będą kluczowe dla The Blues.

– To bardzo fizyczna drużyna, która dużo biega, bardzo ekspresyjna w sposobie gry oraz mocno pressująca. Musimy robić to, co dotychczas, zachować spokój i starać się kontrolować grę tak długo, jak to możliwe.

– Wciąż budujemy się jako zespół, a to jeszcze nie koniec. Musimy nadal utrzymywać tempo i wygrywać mecze.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW