Nudny remis w sobotnie popołudnie - Chelsea traci punkty z Leeds! - Chelsea24News
Nudny remis w sobotnie popołudnie – Chelsea traci punkty z Leeds!
Nudny remis w sobotnie popołudnie – Chelsea traci punkty z Leeds!

Nudny remis w sobotnie popołudnie – Chelsea traci punkty z Leeds!

Pojedynek taktyczny Thomasa Tuchela i Marcelo Bielsy było czymś, na co ostrzyli sobie zęby niemal wszyscy fani piłki – obie drużyny słyną w tym sezonie z tego, że potrafią zaskakiwać rywala, więc mogliśmy oczekiwać widowiska.

Tak jednak nie było, oba zespoły miały problem ze stwarzaniem sytuacji, a najlepsze z nich były po prostu dobrymi okazjami. Brakowało groźnych strzałów, brakowało przyspieszenia, brakowało czegokolwiek, co nosiłoby znamiona dobrej gry.

Pierwsza odsłona minęła dość szybko, jednakże trudno było stwierdzić, która z ekip była tą lepszą. Jeszcze w pierwszej połowie meczu, boisku opuścił Patrick Bamford – były zawodnik The Blues doznał urazu i został zmieniony przez najdroższego zawodnika w historii Leeds, Rodrigo.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił – oba zespoły miały problem ze stwarzaniem sobie okazji, a kiedy już takie się pojawiły, to brakło skutecznego wykończenia. Kai Havertz mógł zdobyć dwa gole, jednak zachował się bardzo źle w sytuacjach oko w oko z bramkarzem gospodarzy.

W drużynie gości błyszczał za to Edouard Mendy – można śmiało przyznać, że był dzisiaj najlepszym zawodnikiem na murawie. Gdyby nie Senegalczyk, Chelsea przegrałaby to spotkanie, bowiem dwukrotnie uratował swój zespół, interwencjami klasy światowej. Najpierw muskając piłkę zmierzającą pod poprzeczkę, a potem (już w drugiej połowie) interweniując sytuacyjnie uderzenie z kilku metrów.

Dzisiejszy mecz nie był na pewno wystarczająco dobry w wykonaniu zawodników Chelsea. Walcząca o TOP4 drużyna musi wygrywać takie spotkanie, jeżeli chce za rok zagrać w Lidze Mistrzów i niewątpliwie jest to strata punktów w wykonaniu podopiecznych Thomasa Tuchela.

Teraz czas na pojedynek z Atletico, tam remis da awans, tutaj jednak było to za mało i to ekipa Leeds będzie miała więcej powodów do zadowolenia po dzisiejszym meczu.

 

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW