Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela - Chelsea24News
Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela
Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Chelsea wczoraj zaledwie zremisowała z Leeds, co można spokojnie odbierać jako stratę punktów. Sprawdźmy, jak ten mecz podsumował menedżer Chelsea, Thomas Tuchel.

– Powinniśmy byli wygrać. Stworzyliśmy sobie wystarczającą liczbę okazji, mieliśmy wystarczająco dużo kontaktów z piłką w polu karnym rywala, aby zdobyć bramkę lub dwie. Na nasze nieszczęście, nie udało nam się tego zrobić, więc ostatecznie mecz zakończył się remisem.

– Murawa nie była odpowiednia do grania, piłka odbijała się w sposób nie do przewidzenia. Mieliśmy swoje okazje, jednak nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Leeds mocno atakowało pressingiem, co sprawiało nam kłopoty.

– Zagraliśmy dobry mecz wyjazdowy przeciwko ekipie, która starała się nas atakować pressingiem w wielu momentach, my jednak potrafiliśmy wychodzić z takich sytuacji obronną ręką, odbieraliśmy także piłkę wysoko, jednak nie byliśmy wystarczająco dobrzy przy wykończeniu sytuacji.

– Atak to zaangażowanie całego zespołu, podobnie jak gra w defensywie. Włożyliśmy wiele wysiłku w to, aby atakować pressingiem bardzo wysoko, nasi piłkarze ofensywni stale atakowali obrońców rywala.

– Uważam, że mamy wystarczająco dużo jakości, aby wykorzystywać swoje szanse. Musimy być po prostu lepsi przy ich wykończeniu. To także moja odpowiedzialność, jednak gdybyśmy wygrali ten mecz jedną lub dwiema bramkami, to dyskusja byłaby całkowicie inna.

Edouard Mendy

– Jestem bardzo szczęśliwy z czystego konta, to kombinacja dobrego bramkarza i dobrej gry w defensywie. Dzisiaj było to jeszcze trudniejsze, ze względu na murawę.

– Daliśmy sobie jednak radę, Mendy uratował nas w kilku sytuacjach. To był naprawdę dobry występ Edou, swoimi interwencjami, dał nam sporo pewności siebie.

– Jesteśmy zadowoleni z czystego konta, jednak w szatni czuć było rozczarowanie, że nie wygraliśmy, a to dobry znak.

Kai Havertz

– Dzisiaj był dziewiątką. Nie sądzę, aby był całkowicie fałszywą dziewiątką, ponieważ on lubi grać na wielu pozycjach z przodu. Czuję jednak, że grało mu się dobrze w takiej roli, jest zdolny do tego, aby szukać wolnych przestrzeni, odwracać się i wykorzystywać je, gdy ma już piłkę.

– Kai uwielbia grać wysoko i wchodzić w pole karne w ostatnim momencie, lubi także jednak poruszać się w polu bramkowym i oczekiwać na dostawienie stopy.

– On jest w stanie grać na wielu pozycjach, a dziewiątka jest jedną z nich. Byłem dziś zadowolony z jego gry, szkoda jednak, że nie udało mu się kończyć sytuacji, tak jak na treningach, dzisiaj ponownie to on mógł być najważniejszym piłkarzem w tym meczu. Ufam mu jednak w stu procentach.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW