Tuchel: Możemy być bardziej stanowczy
Tuchel: Możemy być bardziej stanowczy

Tuchel: Możemy być bardziej stanowczy

Thomas Tuchel jest pewny, że jego ofensywni gracze są w stanie zrobić różnicę pod bramką rywala, a jego zadaniem jest sprawić, by to stało się realne.

The Blues w meczu z Leeds zachowali już kolejne czyste konto, również w ciągu ostatnich 4 spotkań Chelsea strzeliła jedynie 3 bramki.

Niemiecki trener nie jest jednak za bardzo zaniepokojony ponieważ jego drużyna jest dobra w innych aspektach gry, a proces strzelania bramek na pewno prędzej czy później przyniesie profity.

– Jest to bardzo unikalna pozycja, muszę ich trenować i wpływać na ich mentalność zdobywania bramek.

– Jesteśmy tutaj po to, żeby pomóc każdemu i w tym momencie ważne jest podtrzymanie skupienia na tym procesie. Nie możemy tylko patrzeć na rezultat i mówić „wpadło czy nie wpadło?”, zamiast tego pomagamy im ściągnąć presję, którą nakładają sami na siebie.

– Oczywiście, mamy na treningu pewnie ćwiczenia, który mają trenować wykończenie sytuacji, pokazujemy im filmy video, ale dla napastnika najważniejsze i tak jest zdobywanie bramek. Oprócz tego gracz musi być pewny siebie, co do tego nie ma wątpliwości.

W meczu z Leeds Kai Havertz był najbardziej wysuniętym graczem, a jego rodak Timo Werner wszedł na boisko na ostatnie 20 minut, a Tuchel uważa, że ta dwójka może być jeszcze bardziej stanowcza przed bramką rywala.

– Są pewne statystyki, z którymi każdy napastnik jest związany i każdy napastnik musi mieć odpowiednią mentalność, żeby stawić czoła presji, która idzie z takimi statystykami. Taki jest football na najwyższym poziomie, ale mogę powiedzieć, że każdy pracuje ciężko.

– Bronimy się wysoko, a to była bardzo intensywna gra. Ciągle czekamy na przełamanie jednego czy dwóch graczy, żeby zaczęli strzelać gole bardziej regularnie i w tym momencie każdy z nas ciężko trenuje i patrzy jak dać im jeszcze więcej szans na strzelanie bramek. Mamy potencjał na strzelanie jeszcze więcej bramek.

Niemiecki trener zrobił 6 zmian w porównaniu z ostatnim meczem.

– Na treningu każdy jest głodny gry, a nie chcemy tracić ducha walki i nastawienia, trochę nam to zajęło, ale to jest dokładnie, to co chcemy. Potrzebuję zaufania więcej niż jedenastu graczy i muszę im pokazać, że im ufam, a nie tylko o tym mówić.

– Było dużo zmian pomiędzy Liverpoolem i Evertonem, ponieważ mieliśmy długą podróż z Bukaresztu, a graliśmy jeszcze z Manchesterem United, co na pewno też męczy umysł.

– Zrobiliśmy rotację w meczu z Evertonem i nie straciliśmy jakości, wiec zrobiliśmy zmiany również w meczu z Leeds.

Źródło: Chelsea Official Site

O autorze

Grzegorz Biłas

Lubię zagrać koncert z zespołem, a w wolnej chwili piszę newsy. Trenuje crossfit, jestem weganinem i studentem prawa ;)

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW