Wnioski po meczu z Leeds - Chelsea24News
Wnioski po meczu z Leeds
Wnioski po meczu z Leeds

Wnioski po meczu z Leeds

Bezbramkowy remis mieli „przyjemność” oglądać kibice Chelsea w sobotnie popołudnie przeciwko drużynie Marcelo Bielsy. Zapraszam Was na wnioski z tego spotkania.

  1. Jedynym plusem po tym meczu może być defensywa z generałem Edouardem na czele. Fantastycznie spisywał się w bramce senegalski piłkarz. Do tego miał bardzo dobrze dysponowanych przed sobą Christensena i Rudigera. Pod wodzą Tuchela obrona zasługuje na medal.
  2. Koszmarnie wyglądamy w ataku gdy trzeba się przedrzeć przez obronę rywala. Nie mamy nic zaskakującego w swoim wachlarzu, a przecież dysponujemy świetnymi piłkarzami. Kai Havertz i Mason Mount to byli zawodnicy, którzy cokolwiek starali się zrobić w ofensywie. Reszta? Bez komentarza.
  3. Uważam, że środek pola złożony z Jorginho i Kante na takiego rywala jak Leeds nie ma prawa wypalić. Drużyna Bielsy ma jedną z najgorszych defensyw w lidze, a my nie chcemy dać więcej ofensywnych piłkarzy w centrum boiska, mimo że gramy ustawieniem z ‚trójką’ z tyłu. Taki środek pola niemal na starcie daje nam powiew nudy z praktycznie pewnym czystym kontem. Niestety teraz nie udało się strzelić bramki, ale mam nadzieje, że nie na tym będzie polegała nasza gra w ataku.
  4. Formacja, którą prezentuje co mecz Tuchel jest świetnym rozwiązaniem jeżeli chodzi o grę obronną. Jednakże gdy musimy ukąsić rywala to brakuje nam argumentów. Zbyt mało zawodników atakujących, w środku pola brak kreatywności, problem z napastnikiem. Uważam, że N’Golo Kante w ustawieniu 4-3-3 opakowany dookoła zawodnikami ofensywnymi i ruchliwymi jak Mount poradziłby sobie w zupełności, nie jest mu do tego potrzebny Jorginho. Nie na taki zespół jak Leeds.
  5. Wspomniałem już o Havertzie. Dobrze się odnajduje Niemiec na pozycji fałszywej dziewiątki, jest dużo bardziej ruchliwy od Wernera, który ewidentnie na boisku jest pogubiony i nie może się odnaleźć w centrum akcji. Dodatkowo Havertz ma świetny zmysł gry na jeden kontakt, co wykorzystywał często z Masonem Mountem. Na pewno warte odnotowania jest to, że Kai daje dużo dodatkowych możliwości.
  6. Tuchel dał szansę Pulisicowi, ale niestety wystawił go na obcej dla niego pozycji. Jeżeli już liczy na Amerykanina to myślę, że należy dać mu się wykazać bliżej bramki przeciwnika niż swojej. Christian to ambitny chłopak i starał się z całych sił, jednak ciężko wymagać od niego świetnego występu na pozycji skrojonej dla Jamesa.

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW