Marcelo Bielsa: Stworzenie kilku okazji na bramkę przeciwko Chelsea ma dla nas wartość - Chelsea24News
Marcelo Bielsa: Stworzenie kilku okazji na bramkę przeciwko Chelsea ma dla nas wartość
Marcelo Bielsa: Stworzenie kilku okazji na bramkę przeciwko Chelsea ma dla nas wartość

Marcelo Bielsa: Stworzenie kilku okazji na bramkę przeciwko Chelsea ma dla nas wartość

W sobotnie popołudnie Chelsea zremisowała bezbramkowo z Leeds. Po meczu Marcelo Bielsa przyznał, że jest pod wrażeniem głębi ataku, jaką drużyna Thomasa Tuchela aktualnie posiada.

– To, co sprawia, że drużyna taka jak Chelsea budzi lęk u przeciwnika to fakt, że na czterech pozycjach – napastnik, skrzydłowi oraz jeden, który gra z tyłu – mogą liczyć na co najmniej dwóch piłkarzy na każdej z tych pozycji.

– Najtrudniejszą rzeczą w futbolu są pozycje w ataku. To piłkarze, którzy są najczęściej zmieniani. Jeśli masz czterech takich graczy na boisku, a dodatkowo możesz liczyć na kolejnych czterech aby ich wprowadzić, to nie jest łatwo mierzyć się z taką drużyną. Włożyliśmy bardzo dużo wysiłku, aby gra nie stała się jednostronna. W drugiej połowie z naszej strony to była lekka dominacja, natomiast w pierwszej połowie to oni mieli przewagę.

– Ofensywa każdej ze stron była podobna, co jest bardzo trudne do osiągnięcia. Jeśli weźmiesz na przykład ostatni mecz, który grali przed nami, to zobaczysz, że pierwsza szansę na stratę bramki przez Chelsea była w 90 minucie spotkania. Dla nas więc stworzenie kilku okazji na gola ma swoją wartość.

Źródło: Tribal Football

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW