Andreas Beck: Tuchel wymaga ogromnego zaangażowania - Chelsea24News
Andreas Beck: Tuchel wymaga ogromnego zaangażowania
Andreas Beck: Tuchel wymaga ogromnego zaangażowania

Andreas Beck: Tuchel wymaga ogromnego zaangażowania

Andreas Beck – mała, wciąż grająca legenda Bundesligi – reprezentuje obecnie barwy Stuttgartu, którego jest wychowankiem. To właśnie tam, jeszcze na szczeblu młodzieżowym pierwszy raz spotkał się z Thomasem Tuchelem. W wywiadzie dla magazynu GOAL opisuje relację, którą obaj panowie stworzyli, ogromną intensywność treningów prowadzonych przez niemieckiego szkoleniowca i jego podejście do prowadzonej grupy.

– Kiedy przyjechałem do Stuttgartu, Thomas był trenerem drużyny u-13. Potem, kiedy zostaliśmy mistrzami w kategorii u-19, był asystentem. Pomimo 10 lat różnicy między nami, do tego czasu stał się dla mnie jak starszy brat. Choć ja zostałem profesjonalnym piłkarzem i grałem w Stuttgarcie oraz Hoffenheimie, a on trenował seniorskie drużyny w Mainz i Dortmundzie, i wielokrotnie stawaliśmy po przeciwnych stronach boiskowej barykady, „smsowaliśmy” ze sobą – nie straciliśmy kontaktu.

– Podziwiam jego umysł. Thomas był jednym z najlepszych trenerów, u których grałem. Uczy zawodników nie tylko taktycznego aspektu gry, ale i techniki. Ponadto, wprowadza też trening mentalny, który jest bardzo wymagający. Chce, abyś dawał z siebie wszystko. Niektórzy trenerzy mówią: „Ciesz się grą”, Tuchel za to podkreśla: „Ciesz się grą, dając z siebie wszystko”. Taka mentalność jest potrzebna, aby wygrywać trofea. Taką mentalność wyniosłem ze szkoły Tuchela i miałem ją ze sobą, osiągając sukcesy w innych klubach.

– Nawet kiedy Tuchel trenował dzieci, każdego dnia mówił im: „Okej, wykonuj te proste ćwiczenia, ale zawsze pochodź do tego, jakby miało to być ostatnie podanie w twojej karierze”.

– Miałem wrażenie, że zawsze był skoncentrowany na drużynie. Musisz tę grupę szanować. Zespół był priorytetem i wymagał od niego dużej dyscypliny. Każda sesja treningowa była intensywna. To była piekielnie ciężka praca, ale musiałeś się poświęcić, aby odnieść sukces.

Źródło: GOAL

O autorze

Paweł Gruchalski

Fan The Office i filmografii Jordana Peele'a. Zaczynam pisać newsy, dużo podróżuję i interesuję się lingwistyką.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW