Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela
Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Już w niedzielę Chelsea podejmie Sheffield w ramach FA Cup. Czas więc na przedmeczowe wypowiedzi szkoleniowca The Blues, Thomasa Tuchela.

Losowanie Ligi Mistrzów

– Przede wszystkim cieszę się, że nie gramy meczu przeciwko drużynie z Anglii na arenie międzynarodowej. O to chodzi w Lidze Mistrzów. Drugi mecz zagramy u siebie, co może być dla nas dobre, bo być może osiągniemy lekką przewagę i zakończymy dwumecz u siebie.

– Wiele ludzi stawia nas w roli faworytów w meczu z Porto, ale to nam nie pomaga. Możesz zapytać w Turynie, jeśli ci to pomoże. Jesteśmy pewni siebie, a to silnie związane jest z naszymi występami. Więc jesteśmy pewni, że zmierzymy się z silnym przeciwnikiem i podejmiemy go z szacunkiem, ale jesteśmy w ćwierćfinale i skupiamy się na wygraniu tego pojedynku.

Zmiany taktyczne

– Nie jestem dokładnie świadomy tego, co działo się wcześniej. Oczywiście używam innej taktyki, ale najważniejsze jest to, jak zawodnicy się w niej odnajdują. To właśnie sprawia, że obecna sytuacja jest wyjątkowa, ponieważ drużyna gra na wysokim poziomie. Wiem, że szczególna uwaga poświęcana jest defensywie, ponieważ nie tracimy wielu bramek i zachowujemy dużo czystych kont, co w dzisiejszym futbolu jest bardzo ciężkie.

– Piłka nożna jest złożoną grą i musimy być dobrzy we wszystkich jej aspektach. Dużo inwestujemy, gramy na wysokiej intensywności, a zawodnicy rywalizują na bardzo wysokim poziomie. Uzyskaliśmy zasłużone wyniki, które dały nam dużo pewności. Cieszymy się, że możemy utrzymać ten impet. Jesteśmy solidni, odważni i staramy się być aktywni przez cały mecz.

Timo Werner, Kai Havertz i Hakim Ziyech

– Bardzo się poprawili, a to bardzo ważne. Nie musimy mówić, że muszą się poprawiać. Zdecydowali się dołączyć do silnego klubu w wymagającej lidze i to pozwoliło im wyjść ze stref komfortu. Podjęliśmy wybór o wystawieniu ich i czasami martwiliśmy się o nasz brak opanowania. Ale nigdy nie martwiliśmy się pracą czy intensywnością bez piłki.

– Jeśli obejrzysz bramki przeciwko Atletico, możesz zobaczyć jak Timo przed rozpoczęciem kontry odbiera piłkę. To co sprawia, że jesteśmy wyjątkowi to to, że atakujemy i bronimy razem. Ta trójka dobrze ze sobą współpracowała i chociaż są rzeczy, które można jeszcze poprawić, jestem zadowolony z rozwoju.

Radość Thiago Silvy

– Znam Thiago od wielu lat. Świetnie nam się współpracowało w Paryżu, dla mnie prawdziwy kapitan od momentu, kiedy się pojawiłem. Jest w 100% częścią drużyny, w 100% profesjonalny. Jest bardzo emocjonalnym gościem. Cała trójka, Mason, Jorgi i Thiago, była całkowicie zaangażowana w mecz i to sprawiło, że cieszyli się w tym momencie. W trakcie słyszałem podpowiedzi i wsparcie dla zawodników. Miałem to samo z Willym i Kepą na ławce.

– Jeśli chcemy osiągać świetne wyniki  i cieszyć się z niesamowitych momentów, musimy mieć wyjątkową atmosferę. Aby stworzyć taką atmosferę, możesz polegać na Thiago. Był bardzo, bardzo szczęśliwy po bramce Emersona, tak jak inni.

– O jego kontrakcie jest jeszcze za wcześnie. Wraz z klubem razem podejmiemy decyzję, ale gdy spojrzysz na te obrazki, możesz zobaczyć jak młodo wygląda. Biegał po schodach w górę i w dół i był ubrany, jakby miał 28 lat.

Wieści na temat drużyny

– Znów nie było go na boisku. To nie jest czas, aby podejmować ryzyko w ostatnim dniu przed przerwą reprezentacyjną. To trwa za długo, ale wiem jak ciężko pracuje zespół nad jego powrotem. Więc żadnych skarg. Czekamy, aby był gotowy w 100%. Mamy nadzieję, że dołączy do reszty zespołu podczas przerwy na reprezentacje.

– Tammy był dzisiaj z grupą. Był jeden straszny moment, gdy potknął się o skręconą kostkę. Było to bolesne, ale miejmy nadzieję, że to nic poważnego. Mam nadzieję, że znajdzie się w składzie na niedzielny mecz.

Przyszłość Giroud

– Myślę, że ma duży wpływ na drużynę, ponieważ ma doświadczenie, jest z nami obecny i bezwzględny w polu karnym. W ostatnich czterech meczach trochę ucierpiał i nie jestem pewien, czy mogę być zadowolony z moich decyzji w meczach z Leeds i Southampton. Po meczu miałem wrażenie, że to były mecze, w których powinien otrzymać 20/25 minut.

– Nie dawałem mu minut, bo muszę się przystosować z powrotem do trzech zmian, być może dwóch, bo tej ostatniej nie chcesz wykorzystać zbyt wcześnie. Więc to tylko moja wina. Ciężko trenuje, strzelił piękną bramkę przeciwko Atletico i założyłem, że mecze przeciwko Evertonowi i Liverpoolowi będą na wysokiej intensywności, gdzie moglibyśmy wykorzystać naszą szybkość.

– To moja praca, aby go rozwijać i dać mu uczucie, że nadal jest ważnym dla mnie. Więc mecz w niedzielę będzie ważny. Przerwa na reprezentacje będzie dobra dla niego, by trzymał głowę wysoko i cieszył się tą chwilą razem z nami.

Najlepszy start w historii jako menedżer Chelsea

– Zaskoczenie będzie złym słowem, jestem pod wrażeniem klubu, struktury i wsparcia od samego początku, wrażenia, jakie odniosłem od pierwszego dnia tutaj. Jestem zachwycony moją drużyną, postawą piłkarzy, ich możliwością gry na wysokiej intensywności. To dla mnie niesamowite uczucie. Nigdy nie myśleliśmy o tym co możliwe i graniach, które się nie zmienią. Idziemy mecz za meczem, krok za krokiem

– Ale w klubie takim jak ten, gdzie wszyscy myślą o futbolu, tworzy to unikalną atmosferę. Granie na tym poziomie jest imponujące. Potrzebujemy szczęścia, drobnych decyzji, momentów, ale to normalne. Ale podstawą tego wszystkiego jest postawa klubu.

Mała liczba bramek

– Futbol polega na balansie. Jest to wysiłek całego zespołu. To przychodzi naturalnie, aby zatrzymać przeciwnika tworzącego sytuacje, a my pokazaliśmy to w wyjątkowej jakości. Brakuje nam precyzji w ostatnich momentach, ale nigdy nie brakowało nam pracy przy piłce, kontaktów w polu czy strzałów. Może zabrakło precyzji i opanowania, ale może to nasza wina ponieważ ciężko pracujemy.

– Chodzi o balans i wierzę, że mamy tę równowagę w tym, jak czują się zawodnicy, więc dlaczego mamy się skupiać zbytnio na problemach? Naszym kluczem jest ciągłe doskonalenie się, i nigdy nie przestaniemy myśleć jak kreować sytuacje, ofensywne rozwiązania, gdzie tworzyć przestrzeń czy kiedy przyspieszyć nasz atak. Ale myślimy także o kontr-pressingu. To najcięższa rzecz w futbolu, aby strzelić bramkę, więc zaufajmy naszym piłkarzom, by pokazali swoje umiejętności.

Czy Chelsea wygra Ligę Mistrzów i FA Cup?

– Nie wiem. Zobaczymy na końcu. Może tak, może nie. Mogę tylko powiedzieć, że możliwa jest wygrana w niedzielę przeciwko Sheffield. Czy będzie to łatwe? Nie. Czy możliwe? Tak.

Działania Chelsea poza boiskiem

– To wspaniałe rzeczy, które warto mieć, a pan Abramowicz zainicjował kampanię, co było słusznym posunięciem.

Rozwój Tino Anjorina

– Ma zdolności fizyczne aby grać i trenować z nami na tym poziomie. Otrzymał kilka minut z Barnsley w pucharze i spróbujemy włączyć go do kadry na Sheffield, ponieważ trenuje bardzo dobrze. Zdecydowaliśmy się zachować go, zamiast wypożyczać w zimę. Jest bardzo silny w wykańczaniu na treningach. Jest miłym gościem, kolejnym miłym gościem z akademii, bardzo skromnym.

– Ma obie nogi na ziemi i teraz jest tutaj. Jestem bardzo wdzięczny, że mam szansę uczyć go na tym poziomie. Jestem z nim szczęśliwy, a on musi być cierpliwy i niecierpliwy jednocześnie, co zawsze jest wyzwaniem dla młodych piłkarzy.

Źródło: Football London

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW