Wnioski po meczu z Atletico - Chelsea24News
Wnioski po meczu z Atletico
Wnioski po meczu z Atletico

Wnioski po meczu z Atletico

Chelsea była w tym dwumeczu lepszą drużyną, ale to co stało się w rewanżu przechodzi pojęcie. Deklasacja, dominacja, zabawa. Tak, Chelsea zrobiła sobie worek treningowy z zespołu Atletico na Stamford Bridge i tym samym zapewnia sobie awans do ćwierćfinału, gdzie rywala poznamy dzisiaj – w piątek – kilka minut po godzinie dwunastej. Zapraszam na wnioski z tego spotkania.

  1. Byłbym strasznym marudą jakbym napisał, że coś w tym meczu było nie tak jak trzeba. Zagraliśmy mecz perfekcyjny, bezbłędny. Pochwał można rzucać na lewo i prawo w nieskończoność. Tuchel całkowicie obnażył wszystkie słabości Atletico, a przecież był to mecz o ogromną stawkę. Fantastyczny to był wieczór dla kibica Chelsea. Nie mieliśmy słabych stron.
  2. Nie mogę dalej uwierzyć w to jak wygląda nasza defensywa. Mam wrażenie, że rywale głupieją pod naszą bramką, a przecież zawodnicy, którzy jeszcze kilka miesięcy temu popełniali koszmarne błędy, dzisiaj wyglądają jak profesorzy gry obronnej.
  3. N’Golo Kante – ten facet był wspaniały. Ciężko mi pomijać kogokolwiek w ocenie na najlepszego piłkarza meczu, ale wybrać trzeba. Kante był zdecydowanie najlepszym piłkarzem biegającym po murawie Stamford Bridge. Pokrył całą powierzchnię boiska i obawiam się, że nawet struktury całego stadionu. Wyglądał jakby wstrzyknięto mu coś magicznego i miał nadprzyrodzone moce.
  4. Bardzo mnie cieszy, że bramkę strzelił Ziyech. Ewidentnie w ostatnich spotkaniach nie szło za dobrze Hakimowi, a tu taka miła niespodzianka i bardzo ważna bramka po cudownej kontrze. Poza tym bardzo dobry występ Hakima, podobało mi się jak dogadywał się z Havertzem.
  5. Co do Kaia to chyba powoli widzimy ten jego unikatowy talent, o który tak dużo mówiło się przy jego transferze. Niesamowicie inteligentny zawodnik z szybkim procesorem. Fajnie sprawdza się w ustawieniu gdy parę razy musi przyodziać buty fałszywej dziewiątki.
  6. Powtórzę to kolejny raz. Chelsea z taką grą jaką prezentuje w defensywie, a co więcej z taką grą jaką prezentowała w tym meczu z Atletico może śmiało myśleć o wygraniu Ligi Mistrzów. Jesteśmy bardzo niewygodnym zespołem do gry. Gdy tylko poprawimy skuteczność pod bramką rywala to boję się pomyśleć jakie wyniki możemy osiągać.

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW