FA Cup: Chelsea vs Sheffield - pojedynek o półfinał [zapowiedź] - Chelsea24News
FA Cup: Chelsea vs Sheffield – pojedynek o półfinał [zapowiedź]
FA Cup: Chelsea vs Sheffield – pojedynek o półfinał [zapowiedź]

FA Cup: Chelsea vs Sheffield – pojedynek o półfinał [zapowiedź]

Po awansie do ćwierćfinału w najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych, czeka nas pojedynek o półfinał Pucharu Anglii. Niepokonana Chelsea zmierzy się z dołującym Sheffield, gdzie jak widać po ostatnim meczu nie można mówić o efekcie nowej miotły w szatni The Blades.

  • Dla Chelsea będzie to 15 ćwierćfinał tych rozgrywek w obecnym stuleciu.

Dominacja, szczelna obrona, team spirit – to póki co najbardziej zauważalne cechy w Chelsea Thomasa Tuchela. Mecz rewanżowy z Atletico Madryt, The Blues wygrali 2:0. Zalety rywali po raz kolejny zniwelowane do minimum, bramka 1:0 niczym z edycji gier FIFA oraz dobicie rywala w doliczonym czasie gry. Po niespełna czterech dniach zawodnicy londyńskiej ekipy po raz kolejny wybiegną na starcie na Stamford Bridge, by zawalczyć z The Blades. Główny cel na ten sezon to z pewnością miejsce w Top 4 i jak najlepszy rezultat w Lidze Mistrzów. Trzeba jednak przyznać, że FA Cup to całkiem przyjemny dodatek, a obecna Chelsea nie odpuszcza. Co więcej, przy obecnej formie Szabli, meldunek w kolejnej fazie pucharowych rozgrywek zdaje się pozostawać formalnością. Jeśli chodzi o skład to należało by spodziewać się kilku zmian, by kluczowi gracze odpoczęli po środowym starciu. Nie wydaje mi się też, byśmy zobaczyli w niedzielnym pojedynku Silvę.

Bez oznak walki

Sheffield United dość niedawno rozstało się z dotychczasowym menadżerem Chrisem Wilderem za porozumieniem stron. Stery objął Paul Heckingbottom. Zmiana ta nie odmieniła póki co gry Szabli. Jeśli zazwyczaj po wymianie trenera mamy do czynienia z tzw. efektem nowej miotły i drużyna prezentuje się na boisku dużo lepiej, tak tu mamy odwrotny efekt. Ostatni mecz w wykonaniu The Blades to porażka z Leicester 0:5. Choć Sheffield przegrywało już za Wildera, tak chyba po raz pierwszy rywal Szabli miał tyle pola do popisu. Na starcie z Chelsea nie będą dostępni: McGoldrick, O’Connell, Egan, Rodwell oraz Berge.

O ile The Blues są niekwestionowanymi faworytami w tym meczu, to trzeba pamiętać, że w piłce nożnej wszystko może się zdarzyć, a Sheffield nie ma nic do stracenia. Myślę, jednak że nie będziemy świadkami niespodzianki. A Chelsea po raz kolejny pod wodzą Tuchela wyjdzie zwycięsko i zamelduje się w kolejnym etapie rozgrywek.

Pierwszy gwizdek o 14:30.


 

O autorze

Avatar

Kibic Chelsea od lat 14. Na tym portalu moja działko to w znacznej mierze zapowiedzi. Poza samym pisaniem interesuje się retoryką oraz montażem wideo.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW