Tuchel zachęca Szkocję do powołania Gilmoura - Chelsea24News
Tuchel zachęca Szkocję do powołania Gilmoura
Tuchel zachęca Szkocję do powołania Gilmoura

Tuchel zachęca Szkocję do powołania Gilmoura

Thomas Tuchel uważa, że postąpił słusznie nie dopuszczając do wypożyczenia Billy’ego Gillmoura w Styczniu, nawet jeśli będzie to oznaczać dla zawodnika brak powołania do kadry.

Gilmour rozegrał tylko jedno spotkanie pod wodzą Tuchela, a jego nadzieje na występ na Euro 2020 są coraz mniejsze. Trener Chelsea zachęcał Steva Clarka – selekcjonera reprezentacji Szkocji, by ten postawił na młodzika, którego ominęło powołanie na mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata przeciwko Austrii, Izraelowi i Wyspom Owczym.

– Absolutnie to nie była pomyłka. Niestety to nie był jego wybór, tylko mój. Podjąłem taką decyzję dla Chelsea, odkładając osobiste cele Billy’ego na bok. Rozmawiałem z nim o tym pięć minut i on to zaakceptował. Mam nadzieje, że wie jak bardzo go doceniam

– Ma trzy duże problemy: N’Golo Kanté, Mateo Kovacic i Jorginho. Mogę tylko próbować z całych sił nakłonić reprezentację Szkocji by go powołała, ponieważ ten chłopak trenuje na najwyższym poziomie. Nie powinni się martwić o jego zdolności.

Tuchel przyznał, że potrzebuje Gilmoura. Ten może liczyć na minuty w najbliższym meczu Chelsea, w ćwierćfinale FA Cup przeciwko Sheffield.

– Rozmawialiśmy kilka razy. Czasami nie łapie się do kadry meczowej, ponieważ gramy dwoma środkowymi pomocnikami a jeden z wymienionych znajduje się na ławce.

– Nie oznacza to, że droga jaką ma do pokonania, przebiega przez powrót na ławkę rezerwowych. Możesz rozpocząć następne spotkanie w wyjściowej jedenastce pomimo braku powołania w poprzednim meczu. Cieszę się, że mam go w zespole. Potrzebujemy czterech dobrych pomocników.

Powody do zmartwień związanych ze swoją przyszłością w reprezentacji Anglii, może mieć również Tammy Abraham, który podobnie jak jego młodszy kolega, także nie otrzymał powołania na zbliżające się mecze kadry. Napastnik powinien zdążyć wrócić po kontuzji na ćwierćfinał FA Cup.

– Tammy wie, że rola jaką pełni w naszej drużynie może mu pomóc na odegranie roli w reprezentacji Anglii. Nie rozmawialiśmy o tym, ale nie będę zaskoczony jeśli to zaprząta mu głowę. Jest to zupełnie normalne, że zawodnicy na tym poziomie mają swoje cele.

Źródło: Guardian

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW