Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela - Chelsea24News
Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela
Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

W niedzielne popołudnie Chelsea pokonała Sheffield 2:0 i awansowała do półfinału FA Cup. Czas więc na kilka słów menedżera Chelsea, Thomasa Tuchela.

Spodziewałeś się lepszego występu swojej drużyny?

– Tak, ale to był 14 mecz z rzędu i czułem, że po meczu z Atletico jesteśmy trochę zmęczeni, to była ogromna ulga i to całkowicie normalne. W spotkaniu z Atletico, był to również ogromny wysiłek psychiczny.

– Teraz było wiele zmian dokonanych przeze mnie, masz także zawodników wylatujących na zgrupowania, więc jest wiele spraw do zorganizowania i wiele niejasnych sytuacji. Kiedy przyjechaliśmy wczoraj, był moment, że nie czułem się komfortowo w 100% lub nie byłem pewny, czy możemy ponownie zagrać na tym samym poziomie.

– Powiedziałem wcześniej drużynie żeby nie oczekiwali od siebie za dużo w tej sytuacji. Zagrać poważnie, wziąć pod uwagę drobne szczegóły, ale nie oczekiwać zbyt wiele. Pierwsza połowa była w porządku. W drugiej Christian miał szansę, której nie wykorzystaliśmy i wtedy straciliśmy kontrolę i koncentrację. Było wiele, wiele minut, które cierpieliśmy.

– Pozwoliliśmy na dwie bardzo groźne sytuacje i mieliśmy szczęście, że zakończyliśmy ten mecz z czystym kontem. Istnieje oczywiście wiele sytuacji, które wyjaśnią, że to całkowicie normalne po 14 meczach. Tak więc na koniec wielkie gratulacje dla graczy, dobra robota.

Czy kiedykolwiek byłeś na Wembley?

– Wydaje mi się, że nigdy nie miałem okazji być na Wembley, czy jako widz czy menedżer. Był to więc cel zarówno mój, jak i klubu i jestem szczęśliwy, że udało się go osiągnąć.

Tammy Abraham nie wystąpił dzisiaj z powodu kontuzji?

– Tak, opuścił wczoraj trening po kilku minutach rozgrzewki, więc nie było szans, aby dołączył do zespołu. To był mniej więcej ten sam uraz w tym samym miejscu, gdzie była pierwsza kontuzja, więc odczuwa ból. Musiał zrezygnować z sesji treningowej po kilku minutach bez szans na występ w dzisiejszym meczu.

Najważniejszą rzeczą dla Tammy’ego jest powrót do zdrowia i zapomnienie o walce o pierwszy skład?

– Tak, najważniejszą rzeczą dla niego jest powrót do formy. Drugą rzeczą jest to, aby wszystkie rzeczy robił krok po kroku, by trenować i walczyć o powrót. Jego sposobem na powrót może być bycie zmiennikiem, być głodnym gry i pełnym jakości na treningu. To kolejne kroki.

– To nie czas, aby martwić się pierwszą jedenastkę, ponieważ wypadł na sporo meczów, niestety na sporo. To oczywiście nie jego wina, a on jest zmotywowany do powrotu. Cały czas się stara, ale takie jest ryzyko z naciskaniem na piłkarzy, aby wrócili jak najszybciej.

– To był wypadek na treningu, ponieważ myśleliśmy, że będzie dzisiaj w składzie. Więc to niczyja wina. Mamy nadzieję, że w pełni wykorzysta najbliższe dwa tygodnie na powrót do zdrowia.

Czy Hakim Ziyech i Edouard Mendy pojadą na zgrupowanie swoich reprezentacji?

– Hakim tak, tak jak każdy, na tych samych zasadach i możliwościach. Edou Mendy zostanie z nami, ponieważ będzie musiał przejść operację zęba. Musi zobaczyć się z dentystą, ponieważ to musi zostać zrobione. Dlatego robimy to teraz.

Źródło: Football London

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW