Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela
Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

W niedzielne popołudnie Chelsea pokonała Sheffield 2:0 i awansowała do półfinału FA Cup. Czas więc na kilka słów menedżera Chelsea, Thomasa Tuchela.

Spodziewałeś się lepszego występu swojej drużyny?

– Tak, ale to był 14 mecz z rzędu i czułem, że po meczu z Atletico jesteśmy trochę zmęczeni, to była ogromna ulga i to całkowicie normalne. W spotkaniu z Atletico, był to również ogromny wysiłek psychiczny.

– Teraz było wiele zmian dokonanych przeze mnie, masz także zawodników wylatujących na zgrupowania, więc jest wiele spraw do zorganizowania i wiele niejasnych sytuacji. Kiedy przyjechaliśmy wczoraj, był moment, że nie czułem się komfortowo w 100% lub nie byłem pewny, czy możemy ponownie zagrać na tym samym poziomie.

– Powiedziałem wcześniej drużynie żeby nie oczekiwali od siebie za dużo w tej sytuacji. Zagrać poważnie, wziąć pod uwagę drobne szczegóły, ale nie oczekiwać zbyt wiele. Pierwsza połowa była w porządku. W drugiej Christian miał szansę, której nie wykorzystaliśmy i wtedy straciliśmy kontrolę i koncentrację. Było wiele, wiele minut, które cierpieliśmy.

– Pozwoliliśmy na dwie bardzo groźne sytuacje i mieliśmy szczęście, że zakończyliśmy ten mecz z czystym kontem. Istnieje oczywiście wiele sytuacji, które wyjaśnią, że to całkowicie normalne po 14 meczach. Tak więc na koniec wielkie gratulacje dla graczy, dobra robota.

Czy kiedykolwiek byłeś na Wembley?

– Wydaje mi się, że nigdy nie miałem okazji być na Wembley, czy jako widz czy menedżer. Był to więc cel zarówno mój, jak i klubu i jestem szczęśliwy, że udało się go osiągnąć.

Tammy Abraham nie wystąpił dzisiaj z powodu kontuzji?

– Tak, opuścił wczoraj trening po kilku minutach rozgrzewki, więc nie było szans, aby dołączył do zespołu. To był mniej więcej ten sam uraz w tym samym miejscu, gdzie była pierwsza kontuzja, więc odczuwa ból. Musiał zrezygnować z sesji treningowej po kilku minutach bez szans na występ w dzisiejszym meczu.

Najważniejszą rzeczą dla Tammy’ego jest powrót do zdrowia i zapomnienie o walce o pierwszy skład?

– Tak, najważniejszą rzeczą dla niego jest powrót do formy. Drugą rzeczą jest to, aby wszystkie rzeczy robił krok po kroku, by trenować i walczyć o powrót. Jego sposobem na powrót może być bycie zmiennikiem, być głodnym gry i pełnym jakości na treningu. To kolejne kroki.

– To nie czas, aby martwić się pierwszą jedenastkę, ponieważ wypadł na sporo meczów, niestety na sporo. To oczywiście nie jego wina, a on jest zmotywowany do powrotu. Cały czas się stara, ale takie jest ryzyko z naciskaniem na piłkarzy, aby wrócili jak najszybciej.

– To był wypadek na treningu, ponieważ myśleliśmy, że będzie dzisiaj w składzie. Więc to niczyja wina. Mamy nadzieję, że w pełni wykorzysta najbliższe dwa tygodnie na powrót do zdrowia.

Czy Hakim Ziyech i Edouard Mendy pojadą na zgrupowanie swoich reprezentacji?

– Hakim tak, tak jak każdy, na tych samych zasadach i możliwościach. Edou Mendy zostanie z nami, ponieważ będzie musiał przejść operację zęba. Musi zobaczyć się z dentystą, ponieważ to musi zostać zrobione. Dlatego robimy to teraz.

Źródło: Football London

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW