Przyszłość Marca Guehi w Chelsea pod znakiem zapytania - Chelsea24News
Przyszłość Marca Guehi w Chelsea pod znakiem zapytania
Przyszłość Marca Guehi w Chelsea pod znakiem zapytania

Przyszłość Marca Guehi w Chelsea pod znakiem zapytania

Marc Guehi jest uważany za jednego z najlepszych – o ile nie najlepszego – środkowych obrońców Championship. Młody Anglik swój pobyt w Swansea może zaliczać do bardzo udanych. Drużyna Łabędzi zajmuje 3. miejsce w lidze i straciła najmniej bramek (29 w 37 meczach) po Norwich (27 w 28) i Watfordzie (26 w 38).

20-latek chciałby spróbować swoich sił w przyszłym sezonie Premier League. Oczywiście, jeżeli drużyna z Walii awansuje do najwyższej klasy rozgrywkowej, wolałby wydłużyć swój pobyt właśnie w tym klubie. W przeciwnym wypadku jest otwarty na propozycje klubów, które dałyby mu możliwość sprawdzenia się na najwyższym poziomie.

Guehi jest nieufny wobec systemu wypożyczeń w Chelsea i wystrzega się utknięcia w tej strukturze. Z tego powodu chciałby transferu definitywnego do innego klubu w Premier League, w którym mógłby otrzymać szansę, jeżeli nie byłoby perspektywy na taką przy Fulham Road. Pomimo wszystko młody Anglik jest zainteresowany opcją pierwokupu zapisaną w jego umowie – tak jak miało to miejsce w przypadku Nathana Ake i Bournemouth. Chelsea chciałaby jednak przed decyzją na temat przyszłości defensora przedłużyć z nim kontrakt. Obecny bowiem obowiązuje do 2022r.

Przeskok z Championship do Premier League to nie lada wyzwanie.  Przykłady Reece’a Jamesa czy Masona Mounta, którzy już ten szlak przecierali, mogą jednak napawać optymizmem.

Źródło: The Athletic

 

O autorze

Paweł Gruchalski

Fan The Office i filmografii Jordana Peele'a. Zaczynam pisać newsy, dużo podróżuję i interesuję się lingwistyką.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW