Jakie kroki podejmie zarząd podczas przerwy reprezentacyjnej?
Jakie kroki podejmie zarząd podczas przerwy reprezentacyjnej?

Jakie kroki podejmie zarząd podczas przerwy reprezentacyjnej?

Thomas Tuchel w końcu będzie mógł ustalić jakie kroki poczynić w letnie okienko transferowe.

Niemiec odkąd objął Chelsea prowadzi drużynę średnio co 4 dni. Teraz, podczas przerwy reprezentacyjnej będzie miał czas, żeby podsumować swoich piłkarzy i zastanowić się z Petrem Cechem, Mariną Gronovskaia oraz głównym skautem Scottem McLachlanem jakie kroki poczynić w lato.

The Blues chce ściągnąć trzech zawodników: środkowego obrońcę, środkowego pomocnika i napastnika, ale też chcą pozbyć się kilku.

Pierwszymi do odejścia mogą być Olivier Giroud oraz Willy Caballero z uwagi na ich wiek, ale też to, że kończy im się umowa pod koniec tego sezonu.

Następnym piłkarzem który pożegna się z Chelsea ma być Emerson. Włochowi, który jest trzecim wyborem Tuchela kończy się kontrakt w 2022 roku, ale patrząc na zainteresowanie jego osobą, Chelsea na pewno bedzię chciała zarobić na nim.

Trener podczas swojej kampanii ożywił kilku graczy, którzy byli pewni do opuszczenia Stamford Bridge. Najlepszym przykładem jest Rudiger, który od zmiany trenera odzyskał miejsce w wyjściowej jedenastce. Christensen od wygranego meczu z Tottenhamem gra w pierwszym składzie i zbiera dobre oceny.

Problem pojawia się, bo kończy im się kontrakt pod koniec sezonu 2021/2022. Oznacza to, że decyzja co do ich przyszłości musi zostać podjęta w to lato.

Problem może pojawić się z Rudigerem, który powiedział, że nie rozpocznie negocjacji transferowych dopóki nie wróci z tegorocznego Euro. Niemiec może niechętnie przedłużyć umowę po tym jak został potraktowany przez Lamparda, gdy nie udało mu się przenieść do PSG.

Podsumowując Chelsea będzie musiała podjąć decyzje w sprawie Rudigera i Christensena w to lato, aby nikt ich nie zabrał za darmo. W przeszłości Chelsea miała już dobrego piłkarza, z rocznym kontraktem i niesmak pozostał, był to Thibaut Courtois.

Źródło: Football London

O autorze

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW