Mason Mount: Nieustannie uczę się, jak być kapitanem - Chelsea24News
Mason Mount: Nieustannie uczę się, jak być kapitanem
Mason Mount: Nieustannie uczę się, jak być kapitanem

Mason Mount: Nieustannie uczę się, jak być kapitanem

Przerwa reprezentacyjna trwa. Anglicy podejmą dziś na Wembley kadrę San Marino. Mason Mount wierzy, że może również pomagać drużynie, grając na pozycji trochę bardziej defensywnej. Pomocnik „The Blues” przyznał także, że reprezentacja Anglii stała się drużyną taktycznie elastyczną.

– Zawsze chce stawać się lepszym piłkarzem. Czuje, że jestem wszechstronny. Mogę grać głębiej, ale, oczywiście, także jako gracz bardziej ofensywny. Nieustannie się uczę. Jestem wciąż młody.

– Jako zespół potrafimy się dostosować do różnych formacji – jesteśmy uniwersalni. W nowoczesnej piłce trzeba być gotowym na zmianę w trakcie meczu, jeżeli przeciwnik wyszedł na boisko z innymi założeniami taktycznymi niż te, na które było się przygotowanym przed spotkaniem. Jesteśmy na to gotowi, zdecydowanie. Czuję, że mogę grać na każdej pozycji. Chce je coraz bardziej rozumieć i poznawać.

– Mamy tylu świetnych zawodników. Widziałem jak Jack [Grealish] i Phil [Foden] robią genialne rzeczy. To daje mi motywację, aby robić to samo. Wszyscy mamy ambicje, aby zdobywać wielkie trofea – zarówno w reprezentacji, jak i w piłce klubowej. Kiedy jednak przyjeżdżamy na kadrę, jesteśmy drużyną. Mamy bardzo bliskie relacje, jesteśmy jak rodzina. To klucz do sukcesu – szczególnie na wielkich turniejach, kiedy spędzasz z sobą tak dużo czasu.

Mason Mount już dwukrotnie w tym sezonie zakładał opaskę kapitana Chelsea. Przyznał , że marzy, aby w przyszłości mógł pełnić tę rolę także w reprezentacji narodowej.

– To zawsze będzie moim celem. To ogromny zaszczyt. Nieustannie uczę się czegoś nowego o byciu kapitanem i liderem. Jest naprawdę wielu zawodników, którzy mogą mi w tym pomóc. Przebywanie z tak doświadczonymi piłkarzami to coś nieprawdopodobnego.

Źródło: Guardian

 

O autorze

Paweł Gruchalski

Fan The Office i filmografii Jordana Peele'a. Zaczynam pisać newsy, dużo podróżuję i interesuję się lingwistyką.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW