Morata: Grając w Chelsea byłem bliski depresji
Morata: Grając w Chelsea byłem bliski depresji

Morata: Grając w Chelsea byłem bliski depresji

Napastnik Juventusu, Alvaro Morata zwraca uwagę na częstsze rozmowy odnośnie zdrowia psychicznego w piłce, Hiszpan ujawnia co siedziało w jego głowie, gdy grał w Premier League, wspomina, że będąc zawodnikiem Chelsea był blisko depresji. Do The Blues trafił z Realu Madryt w 2017 roku, za rekordowe 58mln funtów, a po półtorej roku odszedł do Atletico Madryt.

W wywiadzie dla El Mundo Morata wypowiedział się na temat zdrowia psychicznego, a także o epizocie w Chelsea:

– Nigdy nie miałem depresji i mam nadzieję, że nigdy nie będę jej miał, ale kiedyś byłem jej blisko. Nie wierzę, że mówi się o tym tak, jak powinno.

– Kiedy twoja głowa nie jest w pełni sprawna, jesteś swoim najgorszym wrogiem. W tym czasie nie ma znaczenia co robisz, zawsze walczysz z samym sobą. Depresja jest chorobą podobną do złamania kostki.

Podczas drugiego sezonu w Chelsea Morata zaczął spotykać się z psychologiem i uważa, że jego stan byłby lepszy, gdyby zrobił to wcześniej:

– Tak jak trenujemy na siłowni lub boisku, aby poprawić naszą technikę lub umiejętności taktyczne, uważam że głowę również trzeba trenować. Musisz być na to gotowy, a psycholog bardzo Ci w tym pomoże.

– W ostatnich latach nawet moje pokolenie traktuje wizytę u psychologa jako coś nienormalnego – jednak silą rzeczy to musi być czymś normalnym. Dziś jest to powszechne, ale któregoś dnia będzie to obowiązkowe. Są ludzie, którzy przeżywają ciężki czas.

– Gdyby podczas pierwszego sezonu w Chelsea, miałbym przy boku profesjonalistę, myślę że byłoby ze mną lepiej.

Źródło: Goal

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW