Sarr dostanie pozwolenie na grę przeciwko Chelsea - Chelsea24News
Sarr dostanie pozwolenie na grę przeciwko Chelsea
Sarr dostanie pozwolenie na grę przeciwko Chelsea

Sarr dostanie pozwolenie na grę przeciwko Chelsea

W Premier League istnieje niepisana zasada mówiąca, że zawodnik wypożyczony nie powinien grać ze swoim „macierzystym” klubem. W najbliższym meczu Chelsea w ramach Champions League reguła nie będzie obowiązywać, a Malang Sarr będzie miał możliwość pomóc Porto wyeliminować The Blues z Ligi Mistrzów.

Angielski zwyczaj o którym mówimy zakłada, że zawodnicy będący na wypożyczeniu w danym klubie z  Premier League nie powinni grać przeciwko swojemu własnemu klubowi. UEFA jednak kategorycznie zabrania zostawiania zawodnika na ławce tylko i wyłącznie z uwagi na to, że jest wypożyczony z innego zespołu.

Nie jest to pierwsza taka sytuacja z udziałem Chelsea. W 2014 roku w półfinałach Champions League The Blues mieli zmierzyć się z Atletico Madryt. W hiszpańskiej drużynie grał wtedy Thibaut Courtois, a ówczesny menedżer Chelsea, Jose Mourinho, starał się uniemożliwić grę Belga w spotkaniu. Owe wydarzenie stało się tematem rozmów w świecie footballu, a UEFA musiała wydać swoje oświadczenie na ten temat, które brzmiało:

– Uczciwość rywalizacji sportowej jest podstawową zasadą UEFA

– Zarówno Liga Mistrzów UEFA, jak i Regulamin Dyscyplinarny UEFA zawierają jasne przepisy, które surowo zabraniają klubowi wywierania lub próby wywierania jakiegokolwiek wpływu na zawodnikach, których inny klub może (lub nie może) wystawiać w meczu.

– Wynika z tego, że jakiekolwiek postanowienie w prywatnej umowie między klubami, które mogłoby wpłynąć na to, kto bierze udział w meczu jest nieważne i niewykonalne w turniejach UEFA. Co więcej, każda próba wyegzekwowania takiego porozumienia byłaby wyraźnym naruszeniem regulaminu zarówno Ligi Mistrzów UEFA, jak i Regulaminu Dyscyplinarnego UEFA, a zatem zostałaby odpowiednio ukarana.

Finalnie Courtois wystąpił w spotkaniu, a Atletico wyeliminowało Chelsea z turnieju.

Po tak hucznej sprawie, jaka miała miejsce 8 lat temu, Chelsea raczej na pewno nie będzie próbowała uniemożliwić gry Sarrowi w ćwierćfinale Champions League.

Źródło: The Athletic

O autorze

Avatar

Przyjechałem z Reykjaviku, moje zainteresowania to piłka nożna, gotowanie, muzyka, akwarystyka i jeden z dziesięciu

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW