Wnioski po meczu z Sheffield - Chelsea24News
Wnioski po meczu z Sheffield
Wnioski po meczu z Sheffield

Wnioski po meczu z Sheffield

Chelsea w półfinale FA Cup! Wygrana w meczu z Sheffield United dała nam okazję występu na Wembley i już wiemy, że rywalem będzie Manchester City. Zapraszam Was na wnioski z tego spotkania.

  1. Ciężko kogokolwiek wyróżnić „ponad stan”, gdyż mecz był zwyczajnie nudny, pod kontrolą Chelsea z jednym wyjątkiem gdy to napastnik Sheffield miał wyśmienitą okazję do zdobycia bramki na 1:1. Zagraliśmy bez energii, bez pomysłu. Ciężko było patrzeć na Oliviera Giroud w tym meczu, zdecydowanie najgorszy na boisku.
  2. Nagrodę zawodnika meczu otrzymał Pulisic i można z tym dyskutować gdyż miał wiele niedokładnych poczynań, ale też był obiektem polowania obrońców Szabelek. Niesamowicie obolały pewnie po tym meczu był Amerykanin i na pewno nie można mu odmówić ambicji i chęci do gry – jako jeden z niewielu piłkarzy The Blues.
  3. Szefem w defensywie był znowu Christensen. Świetnie wygląda Duńczyk pod wodzą Tuchela (jak i cała obrona) i zdecydowanie jest to duży wygrany przy zmianie menedżera.
  4. Podobał mi się również Billy Gilmour. Świetnie ten chłopak porusza się w środkowej strefie boiska. Mam wrażenie jakby biegał cały mecz sam i był ciągle dostępny partnerom do gry. Gubi przeciwnika swoją dynamiką i sprytem, a do tego fantastycznie operuje futbolówką.
  5. Cieszy kolejny gol Ziyecha, na pewno doda to Marokańczykowi pewności siebie i miejmy nadzieje, że w tej decydującej fazie sezonu wejdzie na swój magiczny poziom i pomoże drużynie podnieść jakiś puchar.
  6. Kolejna wygrana więc ciężko się przyczepić o pomysł na ten mecz, jednak chciałbym zobaczyć ustawienie bardziej ofensywne na takiego rywala jak Sheffield. Formacja 4-3-3 mogłaby fajnie zagrać z takimi piłkarzami, których posiada Tuchel. Dodatkowo obrona zyskała niesamowicie dużo pewności siebie.

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW