Armando Broja o wyborze reprezentacji i początkach w Chelsea
Armando Broja o wyborze reprezentacji i początkach w Chelsea

Armando Broja o wyborze reprezentacji i początkach w Chelsea

W niedziele Armando Broja wraz z reprezentacją Albanii zmierzy się z reprezentacją Anglii. Napastnik Chelsea wyjawił, dlaczego wybrał reprezentację Albanii zamiast kadry Lwów Albionu. 

19-latek jest obecnie wypożyczony do holenderskiego Vitesse, w czwartek wyszedł w pierwszym składzie na mecz Albania – Andora (1:0). Chociaż urodził się w Anglii wybrał kraj, z którego podchodzą jego rodzice.

– Oczywiście wybranie kraju, który chcesz reprezentować to poważna decyzja. Poszedłem tą drogą, ponieważ płynie we mnie albańska krew. Jestem Albańczykiem, moi rodzice są Albańczykami, więc decyzja była prosta.

– Pomyślałem, że chciałbym aby Albańczycy i moi rodzice byli dumni. Chciałbym podnieść znaczenie Albanii i dotrzeć z nimi na Mistrzostwa Świata lub Euro. To dla mnie największa odpowiedzialność. Jeśli dostalibyśmy się na Mistrzostwa Świata to byłoby to szalone i stworzylibyśmy historie. Albania nigdy tam nie wystąpiła i to mogłoby być coś szalonego dla naszego kraju, wiesz o co mi chodzi.

– Moi rodzice to Albańczycy, ja jestem Albańczykiem, mam mnóstwo rodziny w Albanii. Odwiedzam ich każdego roku, to wielka część mojego życia.

Broja występował w młodzieżowych reprezentacjach Albanii, dla U-19 i U-21, zdobył w nich 8 goli w ośmiu spotkaniach. Tamte gole pomogły mu odnaleźć się w Chelsea, kiedy zaliczył obniżkę formy w momencie dołączenia do zespołu U-18.

– W pierwszym sezonie w zespole U-18 miałem zaledwie 17 lat i nie miałem najlepszego sezonu. Przez całą kampanie zdobyłem tylko dwa gole i byłem w niezłym dołku.

– Nie trafiałem nawet na treningach, co przełożyło się na mój czas gry. Potem mama i tata byli moim wsparciem, kiedy zostałem powołany do reprezentacji Albanii. To była reprezentacja U-19, więc pomyślałem że dobrze będzie tam pojechać i nabrać nieco pewności siebie, z inną drużyną i innymi zawodnikami moje myśli były daleko od Chelsea, gdzie nie miałem najlepszego sezonu. Przybyłem do Albanii, zagrałem cztery mecze, zdobyłem sześć goli i poczułem się dobrze.

– Strzelałem, grałem dobrze i Chelsea to widziała. Przed startem sezonu zagrałem dla reprezentacji Albanii U-21 przeciwko Walii. Wszedłem na boisko w połowie meczu, a dwie minuty później zdobyłem gola. Następną bramkę strzeliłem 10 minut później, czułem się dobrze, jak rekin i wygrywaliśmy 0:2. Wszedłem na boisko i wygraliśmy.

– Czułem się w porządku i miałem wielki boost do pewności siebie. W pre-sezonie z Chelsea czułem się naprawdę dobrze, a oni widzieli co osiągnę w moim drugim roku w drużynie.

– Pojechałem na reprezentacje i ustrzeliłem dublet w obu debiutach. Zaczęło się i trwało do tego momentu. Dobrze, że miałem gorszy okres, bo pnę się w górę. W tym czasie uczysz się bardzo dużo, że nie wszystko łatwo przyjdzie.

W międzyczasie Broja został pierwszym napastnikiem w drużynie U-18, a dzięki dobrym występom otrzymał szansę na wypożyczeniu do Holandii, gdzie wraz w Vitesse stara się zakwalifikować do europejskich pucharów, a także pokonać Ajax w finale pucharu Holandii.

– Bycie częścią dorosłej kadry swojego kraju w wieku 19 lat, to coś, co wielu się udało, ale jeszcze więcej osób nie ma tego zaszczytu. Tak, dobrze jest być zawodnikiem Chelsea, dzięki temu w Albanii wymagają ode mnie jeszcze więcej.

Źródło: Goal

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW