Caballero: Mendy to świetny transfer - Chelsea24News
Caballero: Mendy to świetny transfer
Caballero: Mendy to świetny transfer

Caballero: Mendy to świetny transfer

Willy Caballero chwali zarząd Chelsea za zakontraktowanie Edouarda Mendy’ego. Senegalczyk od momentu przybycia na Stamford Bridge prezentuje świetną formę. 

Od momentu przybycia do Anglii, Mendy zachował 14. czystych kont w Premier League (drugi nalepszy wynik w lidze) oraz 6. czystych konto w Lidze Mistrzów (najlepszy wynik ex aequo z Edersonem). 29-latek nie musiał wykonywać za dużo interwencji, dzięki dobrze prosperującej linii obrony, ale miewał momenty gdzie ratował drużynie cenne punkty. Po meczu z Leeds United, Ben Chilwell powiedział, że drużyna jest spokojna gdy w bramce stoi ich nowy nabytek.

Głos na temat Mendy’ego zabrał też jego kolega z bramki, Caballero:

– Mendy był nieznany w Premier League, ale tak to jest z bramkarzami z innych lig. Czasem nie dajemy im rozgłosu przez marginalizacje ich lig. Czapki z głów dla Chelsea, mieli co do niego rację, a mogli postawić na duże nazwisko.

– Jest wysoki na dwa metry, bardzo duży, szybki z dużą dozą wybuchowości. Jest co raz pewniejszy swoich umiejętności i poprawił grę nogami, czego wymaga piłka grana przez drużyny Tuchela.

– Jeśli drużyna będzie piąć się w górę tabeli, to w dużej mierze jest to zasługa Mendy’ego.

Źródło: 90min

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW