Ian Wright: Napastnik tego kalibru nie może marnować tak wielu okazji - Chelsea24News
Ian Wright: Napastnik tego kalibru nie może marnować tak wielu okazji
Ian Wright: Napastnik tego kalibru nie może marnować tak wielu okazji

Ian Wright: Napastnik tego kalibru nie może marnować tak wielu okazji

Ian Wright uważa, że jeżeli forma Timo Wernera nie wystrzeli do góry, to Chelsea będzie rozważać wymianę napastnika lub nawet sprzedaż niemieckiego snajpera.

Werner dołączył do Chelsea latem za około 47 milionów funtów. Jego dorobek w RB Lipsk wynosił 95 bramek w 159 meczach. Mimo, że zawodnik przeniósł się do Anglii, jego forma prawdopodobnie pozostała w Niemczech, bowiem w ciągu całego sezonu Premier League Werner trafił do siatki zaledwie 5 razy.

Legenda angielskiej piłki uważa, że The Blues nie mogą w nieskończoność czekać, aż 24-latek wróci do formy i powinni w dużym stopniu rozważać wymianę, bądź sprzedaż napastnika.

– Kiedy spojrzysz na niego i na sytuacje, które zmarnował, to nieważne jak nisko jest twoja pewność siebie, napastnik tego kalibru nie powinien marnować tak wielu doskonałych okazji. Wiemy, że strzelał dużo bramek w Lipsku, ale nawet gdy nie grasz dobrze i nie masz pewności siebie, on nie powinien ich marnować.

– Naturalni zdobywcy bramek gdy dochodzą do sytuacji myślą: „Dzięki Boże, to szansa której chciałem.” On zmarnował za dużo takich sytuacji. Będą musieli stwarzać masę sytuacji. Nawet Tammy nie jest w tej chwili tak bezwzględny jak był. Mają swoje okresy, ale muszą być bardziej konsekwentni.

– Nie wydaje mi się, by sprzedali Havertza. To ktoś, kto ma naprawdę dużo do pokazania, więc ja bym go zachował. Ale jeśli będzie tak jak z Wernerem, jeśli uda się załatwić wymianę i ściągnąć kogoś innego, to nie ma mowy, żeby tego nie przemyśleli.

– Myślę o tym teraz, ponieważ w tej sytuacji potrzebują zdobywcy bramek. Dobrze spisują się w defensywie, muszą mieć wszystko czego potrzebują, więc mogą wykonać telefony do różnych napastników. Nie wydaje mi się, by cały czas czekali. Potrzebują strzelca, który sprawi, że będą w miejscu w którym chcą być.

Źródło: Football365

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW