Joe Cole o pobycie w Liverpoolu - Chelsea24News
Joe Cole o pobycie w Liverpoolu
Joe Cole o pobycie w Liverpoolu

Joe Cole o pobycie w Liverpoolu

Były gwiazdor Chelsea, Joe Cole żałuje opuszczenia Chelsea w 2010 roku, na rzecz ich ligowego rywala – Liverpoolu.

Joe nie miał okazji aby podbić Anfield, w czym skutecznie przeszkadzały mu kontuzje. Dla The Reds rozegrał tylko 42 spotkania. Zapytany czy zgodziłby się na ten transfer ponownie odpowiedział:

– Ryzykując, że fani Liverpoolu znielubiliby mnie bardziej niż obecnie, drugi raz bym tego nie zrobił. Ale nie z winy lub niechęci do klubu, nic z tych rzeczy. Podpisywałem kontrakt, kiedy klubem zarządzali inny ludzie, sprzedali go 4-5 tygodni po tym jak dołączyłem do drużyny.

– Wiesz jakie są kluby, to trudne, kiedy menadżerowie przychodzą i odchodzą, przestajesz być pupilkiem. Ale kiedy zmieniają się właściciele… wiedziałem, że kwestią czasu będzie zwolnienie Roy’a Hodgsona, wtedy zaczęły się moje kontuzje, po kontuzji kolana łapałem mnóstwo kontuzji mięśniowych, nie mogłem złapać formy tak szybko jak chciałem.

– To trochę tak, jak Gareth Bale teraz, a Gareth kiedyś. Różni nas to, że on wykonywał wiele sprintów, a ja tak naprawdę nigdy tego nie robiłem. Już nigdy nie byłem tak zawzięty jak przed kontuzją. Wybrałem dobry klub, ale w złym czasie.

Później Cole został wypożyczony do Lille, gdzie udało mu się ustabilizować formę:

– Przybyłem do Francji i absolutnie zakochałem się w tym kraju. To było jak powiew świeżego powietrza. Rudi Gracia świetnie się ze mną rozumiał, powiedział, że muszę trenować tylko dwa razy w tygodniu, ale dalej będę grać. Zakończyłem sezon rozgrywając ponad 40 meczów.

– Doszło do tego, że chciałem zostać w Lille, a Lille chciało bym został u nich, ale Liverpool ogłosił Brendana nowym menadżerem. Rodgersa znałem z Chelsea, a on wiedział na co mnie stać. Widział mnie gdy byłem w dobrej formie, więc pomyślał, że mogę być użyteczny.

Ostatecznie Cole Liverpoolu nie podbił, odszedł do West Hamu, potem przeżył epizod w Aston Villi i Coventry. Karierę zakończył w 2018 roku.

Źródło: Mirror

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW