Pulisic wyraził chęć pojechania na Igrzyska Olimpijskie - Chelsea24News
Pulisic wyraził chęć pojechania na Igrzyska Olimpijskie
Pulisic wyraził chęć pojechania na Igrzyska Olimpijskie

Pulisic wyraził chęć pojechania na Igrzyska Olimpijskie

Kadrę Stanów Zjednoczonych czeka towarzyskie z Irlandią Północną. Christian Pulisic przyznał, że ostatni czas na Stamford Bridge był dla niego dość trudny. Widzi w tej sytuacji wiele podobieństw do momentu, w którym przychodził do londyńskiego klubu z Borussi Dortmund. 

– Nie było mi łatwo. Wydaje mi się, że byłem w podobnej sytuacji do tej, kiedy przychodziłem do Chelsea. Musiałem mocno pracować, aby uzyskać pozycję w zespole i w końcu dostać szansę na boisku. Mam poczucie, że właśnie to się stało; że przychodzę do klubu a historia zatacza koło.

– Czuję się bardzo pewny siebie. Potwierdza to moje samopoczucie i forma. Jestem na dobrej drodze.

– Jestem człowiekiem, który zawsze chce grać, ale myślę, że jestem na właściwej ścieżce. Uwielbiam nie tyle udowadniać ludziom, że się mylili, co pokazywać to w pewnym sensie samemu sobie.

– Będąc na kadrze, czuję się bardzo podekscytowany, że mogę zebrać więcej minut i zagrać dla mojego kraju. Nie zważając na moją sytuację w klubie, jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tu być

W ostatnim czasie nt. Amerykanina wypowiedział się także szkoleniowiec „The Blues” – Thomas Tuchel.

– Mogę mówić o nim w samych superlatywach. Miał pecha w ostatnich meczach, lecz nie jest to kwestia braku zaufania czy jego jakości. Musi wykazać się odrobiną cierpliwości.

Pulisic poruszył także temat zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Aby się na nie dostać, młodzieżowa kadra Stanów Zjednoczonych musi zwyciężyć z Hondurasem w półfinale turnieju kwalifikacyjnego.

– Występ na Igrzyskach Olimpijskich to ogromny zaszczyt. Reprezentowanie tam swojego kraju byłoby niesamowite. W pełni wspieram chłopaków w meczach kwalifikacyjnych. Myślałem o grze na Olimpiadzie i chciałbym w niej wziąć udział. Oczywiście, nie kontroluję wszystkiego, co się dzieje. Nie mogę powiedzieć, co będzie najlepsze dla mnie i drużyny w danym czasie. Pomimo to Igrzyska są wydarzeniem, w którym chciałbym uczestniczyć.

Wypowiedź Pulisicia skomentował selekcjoner kadry USA, Gregg Berhalter.

– Nie udzielę odpowiedzi na pytanie, kto będzie mógł pojechał – to leży po stronie klubów zawodników. W idealnym świecie chciałbym pojechać na Igrzyska najlepszym możliwym składem. Nie jestem jednak przekonany, że to się wydarzy. Nie jestem pewny, że kluby pozwolą swoim zawodnikom na nie pojechać.

Początek Igrzysk Olimpijskich w Tokio planowany jest na 21 lipca, a koniec na 7 sierpnia. Jest to okres, w którym większość klubów jest już w końcowej fazie przygotowań do sezonu ligowego.

Źródło: Football.London, CBS Sport

 

O autorze

Paweł Gruchalski

Fan The Office i filmografii Jordana Peele'a. Zaczynam pisać newsy, dużo podróżuję i interesuję się lingwistyką.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW