Kenedy o swoich początkach, przybyciu do Chelsea i najlepszym momencie kariery - Chelsea24News
Kenedy o swoich początkach, przybyciu do Chelsea i najlepszym momencie kariery
Kenedy o swoich początkach, przybyciu do Chelsea i najlepszym momencie kariery

Kenedy o swoich początkach, przybyciu do Chelsea i najlepszym momencie kariery

Skrzydłowy Chelsea przebywający obecnie na wypożyczeniu w Granadzie – Kenedy udzielił szerokiego wywiadu mediom hiszpańskiego klubu. Brazylijczyk do Andaluzji trafił we wrześniu ubiegłego roku na zasadzie jednosezonowego wypożyczenia. 25-latek ma już na swoim koncie siedem goli w obecnej kampanii a wraz z Granadą zagra w ćwierćfinale Ligi Europy. Rywalem Nazaríes na tym etapie rozgrywek będzie Manchester United.

1.Pochodzenie

– Pochodzę z Santa Rica do Sapucai miasta w stanie Minas Gerais w Brazylii. Zacząłem grać w piłkę nożną już jako dziecko. Potem przeniosłem się do Rio de Janeiro, gdzie miałem więcej możliwości. Grałem w małym zespole Friburgense, tam zaczęły rodzić się moje marzenia. Pojechałem tam sam, szukałem okazji i chciałem wydostać się z mojego miasta, a gdy tylko nadarzyła się okazja, wyjechałem mając 10 lat.

2.Jak wyglądało twoje życie?

– Mieszkałem na stadionie. To było jak sen. Dla mnie to wszystko było nowe… inne. Byłem szczęśliwy. Wykonywałem krok po kroku, aż w wieku siedemnastu lat zostałem piłkarzem pierwszego zespołu Fluminense.

3. Jakie jest Fluminense?

– To bardzo duży zespół, który darzę wielką sympatią. Dali mi tam szansę. Żyłem marzeniem, kiedy zostałem profesjonalistą. Wówczas wszystko się dla mnie zmieniło. We Fluminense dzieliłem szatnie z Fredem, Deco czy Felipe. Było tam wielu bardzo dobrych zawodników. Tak jak mówię – żyłem marzeniami, a potem pojawiła się możliwość gry w Europie. Dziecięce sny się spełniły.

4. Doświadczenie nabrane w Premier League po przybyciu do Chelsea

– Było bardzo dobrze. W klubie było wielu Brazylijczyków i to mi mocno pomogło. Miałem w szatni Davida Luiza, Diego Coste, Oscara i Lucasa Piazóna. Czułem się bardziej jak w domu.

5. Czas spędzony w Newcastle 

– Kolejne wspaniałe doświadczenie. Rozgrywałem więcej meczów dzięki czemu bardzo mi się tam podobało. Liga brazylijska czy hiszpańska są zupełnie inne niż angielska, w której piłka jest szybsza. Tutaj trzeba używać więcej głowy.

6. Co powiesz o Granadzie?

– Jest mi tu bardzo dobrze. Jestem szczęśliwy odkąd do mnie zadzwonili pierwszy raz. Kiedy przyjechałem zaczęło się przedstawienie. Wszyscy traktowali mnie dobrze, zarówno sztab jak i zawodnicy. Przybyłem tutaj i od razu wydawało mi się jakbym był tu nie od dziś.

7. Jesteś zadowolony w Granadzie?

– Przeżywam najlepszy moment swojej kariery w tym klubie. Jestem bardzo zadowolony z tego sezonu, jestem najlepszą wersją siebie. Cieszę się także, że cała grupa zawodników mi pomaga.

8. Czy zyskałeś pewność siebie i wolność?

– To dla nas bardzo dobry sezon, ale jest dla mnie inny, ponieważ wszedłem w niego z większą pewnością siebie, większą swobodą gry oraz więzami z kolegami z drużyny. Trener jest pewny siebie. Doświadczenie także stoi po naszej stronie. To spektakularna grupa osób, stanowimy bardzo zżytą rodzinę i uczymy się z dnia na dzień.

9. Mecz z Manchesterem United

– Jak mam to wyjaśnić? To będzie bardzo dobry dwumecz. Impreza inna i niepowtarzalna.

10. A co z kibicami?

Bardzo rzadko wychodzę na ulicę. Kursuje tylko z domu na trening i z treningu do domu. Kiedy jadę samochodem i muszę zatrzymać się na stacji paliw osoby tam pracujące znają mnie i czasem trochę rozmawiamy. Widzę, że są „Torcedorami” (kibice z dużą pasją). Naprawdę kochają klub. Przeżywają z nami wspaniały sezon w Lidze Europy. Gdy z nimi rozmawiam, widzę w ich oczach szczęście. Cieszę się, że jestem tego częścią. Kibice są tutaj bardzo dobrzy. Nadal nie widziałem pełnego stadionu, ale to, co udaje mi się zobaczyć na ulicach bardzo mnie cieszy.


Źródło: Sports Finding

O autorze

Borys Francuz

Druga najważniejsza osoba na portalu Chelsea24News, zaraz po Bogu.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW