Lars Sivertsen: Mbappe potrzebuje Giroud - Chelsea24News
Lars Sivertsen: Mbappe potrzebuje Giroud
Lars Sivertsen: Mbappe potrzebuje Giroud

Lars Sivertsen: Mbappe potrzebuje Giroud

Kylian Mbappe rozegrał już 41 spotkań w drużynie narodowej, a w swojej całej karierze strzelił ponad 150 bramek. Ekspert piłkarski, Lars Sivertsen, zwrócił jednak uwagę, jak ważnym czynnikiem w jego karierze reprezentacyjnej jest obecność Oliviera Giroud.

– Mbappe jest bez wątpienia najbardziej ekscytującym napastnikiem na świecie. Strzela wiele bramek. Jest po prostu niesamowity. Chce się nim grać na pozycji napastnika, ale zespoły, przeciwko którym będzie grała reprezentacja Francji, będą się bronić bardzo głęboko. Wiedzą, że mają Mbappe i Comana czy Dembele, których siła polega na ich szybkości. Z tego powodu będą prawdopodobnie bronić głęboko i z tego właśnie powodu Giroud jest tak ważny. Potrzeba zawodnika, który jest mocny fizycznie.

– Mówiąc kolokwialnie, musisz czasami wrzucić piłkę „do kotła”. Aby w takim zagraniu był sens, potrzebujesz kogoś w polu karnym. Giroud to „latarnia”. Możesz podać do niego piłkę, a on ci ją odegra tam, gdzie chcesz. Kiedy próbujesz rozmontować szczelnie ustawioną defensywę rywala, zawodnicy jak Griezmann i Mbappe potrzebują kogoś takiego jak Giroud.

– Jeżeli każda drużyna podchodziłaby tak wysoko jak Leeds Marcelo Bielsy, można by wystawić Mbappe na pozycji napastnika, bo za plecami obrońców tworzą się duże przestrzeni, które on mógłby skrzętnie wykorzystywać. Większość przeciwników nie gra jednak w ten sposób.

Olivier Giroud jest od ponad dekady kluczową postacią w drużynie narodowej. W tym okresie wystąpił w koszulce „Trójkolorowych” 106 razy. Jest drugim najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Francji (44 bramki). Ustępuje jedynie Thierry’emu Henry (51 bramek).

Źródło: TalkSPORT

O autorze

Paweł Gruchalski

Fan The Office i filmografii Jordana Peele'a. Zaczynam pisać newsy, dużo podróżuję i interesuję się lingwistyką.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW