Tomori: W Milanie czuje się jak w domu - Chelsea24News
Tomori: W Milanie czuje się jak w domu
Tomori: W Milanie czuje się jak w domu

Tomori: W Milanie czuje się jak w domu

Obrońca Chelsea Fikayo Tomori opuścił Londyn w styczniu tego roku i przeniósł się na wypożyczenie do AC Milan. Od samego przyjazdu cieszy się czasem spędzonym w klubie z północnych Włoch.

23- latek od czasu przyjazdu do Mediolanu wystąpił 5 razy w wyjściowej jedenastce na 11 możliwych spotkań i zaczął wypowiadać się o byciu szczęśliwym z dala od Londynu.

– Pozostanie w AC Milan, czy powrót do Chelsea w czerwcu? To nie jest tylko moja decyzja. Na razie cieszę się chwilą, po prostu cieszę się że tu jestem. Na ten moment nie myślę o przyszłości. Lubię Mediolan i Włochy. W AC Milan czuję się jak w domu – komentował zawodnik w wywiadzie dla Gazzetta.

Umowa między Chelsea a Milanem zawiera opcję wykupu zawodnika za kwotę 26 mln funtów, z której włoski klub może skorzystać jeśli będzie zadowolony z dalszych występów zawodnika.

W karierze młodego Anglika wiele się zmieniło od momentu, kiedy trenerem Chelsea był Frank Lampard. Były szkoleniowiec The Blues w styczniu przewidywał zawodnikowi długoterminową przyszłość w Chelsea.

– Fikayo Tomori ma absolutnie długoterminową przyszłość w tym klubie. Zobaczymy, czy i kiedy zostanie wypożyczony. Moment w którym zbliżyłem się do niego nastąpił, gdy przywiozłem go do Derby, a on został tam zawodnikiem roku i moim zdaniem jednym z najlepszych zawodników Championship w tamtym sezonie. Następnie wrócił i rozegrał dla nas ponad 20 meczów w bardzo młodym wieku co zaprocentowało nawet powołaniem do reprezentacji Anglii. Mam w głowie długoterminowy plan dla Fikayo w tym klubie. Jeśli chodzi o granie w meczach to oczywiście każdy występ usprawnia jego rozwój osobisty. Miejmy nadzieje, że pomoże każdej drużynie do której trafi, a później będzie mógł wrócić do nas jako jeszcze lepszy zawodnik. – komentował sytuację Tomoriego Frank Lampard.

Jak wiadomo Frank Lampard został zwolniony z londyńskiego klubu i zastąpiony przez Thomasa Tuchela. W konsekwencji wydaje się, że wizja byłego szkoleniowca Chelsea odnośnie kariery zawodnika odeszła razem z nim. Tomori przyznał nawet, że rozmawiał z Tuchelem, kiedy ten objął stanowiska trenera Chelsea.

– Osobiście nie mam nic do nowego menadżera, ale najwyraźniej ma w Londynie swoich graczy o których musi się martwić, więc jestem pewien, że będzie mu ciężko znaleźć czas żeby się ze mną kontaktować. To nic złego, ja skupiam się na pracy w Milanie i jestem pewien, że on skupia się na pracy w Chelsea. – podsumował młody Anglik.

Źródło: 101 Great Goals

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW