Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela - Chelsea24News
Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela
Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Już jutro w sobotnie popołudnie Chelsea rozegra pierwszy mecz po przerwie na reprezentacje. Jej przeciwnikiem będzie West Bromwich Albion. Tradycyjnie już przed meczem, pora na konferencję prasową Thomasa Tuchela.

Nagroda menedżera miesiąca

– To dla nas niezwykła nagroda. Nie możesz jej wygrać we Francji czy w Niemczech. To bardzo miłe. Nie wierzę w nagrody indywidualne w futbolu, więc gdy taką otrzymuję, to reprezentuje każdego z Cobham. Jestem wdzięczny, że otrzymałem tę nagrodę, oznacza to, że jestem we właściwym klubie. Postrzegam to jako nagrodę dla całej drużyny, to świetne uczucie. To jeszcze nie koniec drogi, rywalizujemy w kwietniu i w maju, chcemy pokazać się z jak najlepszej strony.

Sytuacja kadrowa

– Wszyscy byli dzisiaj na treningu, z wyjątkiem N’Golo Kante, który pracuje indywidualnie. Wszyscy pozostali byli na boisku, co jest dobrą wiadomością.

Rozwój Conora Gallaghera

– Przebył drogę jako zawodnik na wypożyczeniu. Ciągle nie przestaje imponować, jest podstawowym graczem w WBA. Chcę, aby skupił się na tym całkowicie. Kiedy przyjdzie moment, by podjąć decyzję co do jego przyszłości, to to zrobimy. Ale to jeszcze nie czas.

Zainteresowanie Haalandem

– Z szacunku do zawodnika i Borussi nie odpowiem. Wokół niego i jego agenta jest spore zamieszanie. To wygląda jakby tworzyli wyścig po tego zawodnika, a ja w pełni zaakceptuję tego piłkarza Borussi, utalentowanego oczywiście. Ale to nie nasz piłkarz  i nie znajduje się w naszym zespole. Więc nie będziemy komentować niczego związanego z Haalandem.

Letnie okienko transferowe 

– Musimy zaczekać. Z pandemią to dziwna sytuacja. To konieczne, że musimy się zaadaptować i pozostać cierpliwi. Czy istnieje rynek? Jak on wygląda? Czy możemy zarobić pieniądze przez zainteresowanie naszymi zawodnikami? Czy inne kluby mogą kupić naszych zawodników?

– To nie jest przejrzysta sytuacja i jak, najlepiej będzie pozostać cierpliwym i zgadzam się z klubem w tej kwestii. Musimy w pełni zaufać piłkarzom, których obecnie posiadamy. Mamy osiem kluczowych tygodni, w których rozegramy kluczowe spotkania, które pozwolą nam osiągnąć cele.

– Moje zaufanie i koncentracja jest dla piłkarzy, którzy tutaj są.

Zainteresowanie Sergio Aguero

– Możesz pytać, ale odpowiedź będzie identyczna jak w przypadku Haalanda. W pełni szanujemy Manchester City i Sergio Aguero, który jest dla nich wielkim piłkarzem. Nie muszę nic dodawać, jeśli chodzi o jego osiągnięcia, to piłkarz klasy światowej. Jednak rywalizujemy w 3 rozgrywkach, w których znajduje się również Manchester, więc nie będę wypowiadał się na temat ich piłkarzy.

Czy Kante opuści mecz z Porto?

– Prawdopodobnie tak. Obecnie pracuje indywidualnie, jutro jest mecz i nie będzie go razem z nami. Następnie mamy trzy dni, aby się przygotować. Mamy uraz mięśniowy, tak jak komunikowaliśmy z drużyną narodową. Więc moje realistyczne podejście to myślenie o Porto, może będzie gotowy na drugi mecz.

Brak czasu na przygotowanie do meczu z WBA?

– Przerwa może być przyjemna, aby odetchnąć, zrelaksować się i ponownie się skupić. W tym samym momencie, to dziwne. Piłkarze wracają z różnych stref czasowych – Giroud i Zouma mieli mecz z różnicą pięciu godzin, a później mają trzy lub cztery loty by wrócić. To oczywiście nie jest najlepsze przygotowanie do meczu, który jest o 13:30. To czas, do którego również ja się przyzwyczajam. Nie pochylamy nad tym głowy, to normalne, że gdy dołączasz do klubu takiego jak Chelsea to musisz się zaadaptować.

– Odbyliśmy dzisiaj udaną sesję treningową i wspólnie zjedliśmy obiad. To ważne, że spędzamy razem te momenty i skupiamy się na następnym meczu.

Wszyscy obrońcy w dobrej formie?

– To najlepsza sytuacja, jaką możesz mieć będą menedżerem. Możemy zmieniać lub wprowadzać piłkarza nie tracąc na tym jakości. To bardzo dobre, czujemy się wtedy dobrze. Jutro zobaczymy dostępnego Thiago, a pozostali również są dostępni. Tak samo z bramkarzami. To bardzo cenne, aby mieć to w tym momencie sezonu. Potrzebujemy każdego w szczytowej formie.

Forma Timo Wernera

– Jak to widziałem, to Gundogan źle podał. Oczywiście żartuję. Nie wykorzystał tej sytuacji i wszyscy o tym rozmawiają, to trochę denerwujące. Teraz bardzo łatwo wskazywać Timo palcem, czego nie rozumiem. Cieszę się, że już do nas wrócił.

– By spojrzeć na to uczciwie, jest w momencie, kiedy traci swoją pewność, a większość rzeczy nie jest łatwa. Nie zawsze strzela bramkę, ale ciężko dla nas pracuje. Nadal dla nas strzela, asystuje, wywalcza jedenastki. Jeśli to jest krytyczny moment jego kariery, nadal jest całkiem imponujący.

– Timo strzela odkąd skończył pięć lat i nigdy się nie zatrzymuje. Więc może ufać swojemu mózgowi i swojemu ciału, bo to wróci. Łatwiej powiedzieć, że to już skończone. Wczoraj odesłałem go z treningu, bo chciał ćwiczyć dodatkowo z nami wykończenie. Ale odesłałem go bo wiem, że to wróci. Bramki jeszcze nadejdą.

– Oczywiście sam musi robić dużo, a najważniejsze to ciężko pracować. Pracować ciężko bez piłki, mocno biegać, nie wahać się i być pozbawionym strachu. Łatwo mi to mówić, ale to teraz dla niego wyzwanie. Timo jutro wyjdzie w pierwszym składzie i jedziemy.

Jak wykorzystałeś przerwę na reprezentacje?

– Miałem okazję na krótko spotkać się z moją rodziną, co było niesamowite i fantastyczne. Więc muszę teraz postępować z zarządzeniami rządu po powrocie, miałem masę testów, które wyszły negatywnie.

– Nie było wiadomości, spotkań ani rozmów telefonicznych. Mogłem odetchnąć na kilka dni i odpocząć. Dobrze było wrócić, byliśmy trochę odizolowani przez pięć dni, więc był czas na rozmowy, spotkania i analizę rywala. Samoizolacja wydaje się czasami nudna, ale jest bardzo ważna.

– Byłem szczęśliwy gdy wróciłem do Cobham i byłem razem z wszystkimi. Zawsze czuję się tu jak u siebie i to nigdy się nie zmieni.

Źródło: Football London

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW