Allardyce: Mendy nie radzi sobie z pressingiem - Chelsea24News
Allardyce: Mendy nie radzi sobie z pressingiem
Allardyce: Mendy nie radzi sobie z pressingiem

Allardyce: Mendy nie radzi sobie z pressingiem

Chelsea poniosła sensacyjną porażkę w ostatnim starciu z West Bromem. Była to pierwsza porażka The Blues, odkąd drużynę przejął Thomas Tuchel.

Sam Allardyce wskazał słabe punkty w drużynie Chelsea, na które zwrócił uwagę swoim zawodnikom. Ostatecznie Chelsea uległa 5:2, a po dublecie zdobyli Mattheus Pereira i Callum Robinson. Allardyce określił Edouarda Mendy’ego jako słaby punkt drużyny Tuchela. Jest to o tyle dziwna decyzja, ponieważ Chelsea zachowała 12 na 14 możliwych czystych kont, odkąd drużynę przejął Niemiec.

– Pozwolić im grać z tyłu do bramkarza byłoby błędem. Dlatego zagraliśmy dwójką z przodu w postaci Pereiry i Diagne. Pressing działał bardzo dobrze i to jest sposób na ich bramkarza, który może zachować się pochopnie, za bardzo wybiec.

– Zobacz na naszą pierwszą bramkę, Mendy był na skraju swojego pola i nie był blisko by to obronić. Za każdym razem, gdy zbliżaliśmy się do bramki Chelsea zakładaliśmy na nim pressing, co mogło nam dać dobrą okazję do bramki. Oczywiście, można powiedzieć, że czerwona kartka dla Chelsea nam pomogła, ale wciąż musieliśmy przejść bardzo dobrą defensywę.

Źródło: talkSPORT

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW