Merson: Chelsea powinna ściągnąć Aguero - Chelsea24News
Merson: Chelsea powinna ściągnąć Aguero
Merson: Chelsea powinna ściągnąć Aguero

Merson: Chelsea powinna ściągnąć Aguero

Paul Merson nalega Chelsea, aby rozważyła transfer Sergio Aguero.

Argentyńczyk jest łączony z wieloma klubami, odkąd ogłosił, że opuści Manchester City po zakończeniu sezonu. 32-latek jest jednym z najlepszych napastników w historii Premier League, więc na pewno nie będzie mógł narzekać na brak zainteresowania. Czas pokaże czy Sergio pozostanie w angielskiej ekstraklasie, czy zdecyduje się zmienić ligę.

Jednakże były pomocnik reprezentacji Anglii, Paul Merson uważa, że zakontraktowanie Aguero przez Arsenal lub Chelsea byłoby świetnym ruchem.

– Sergio pasuje do Chelsea i Arsenalu jak ulał, ale myślę że trafi do Hiszpanii. Przeprowadzka jest dla niego istotna, ponieważ potrzebuje drużyny, która gra dużo piłką i będzie tworzyć mu sytuację. Dni kiedy sam kreował sobie okazje już minęły. Wciąż jest na tyle dobry by grać w najlepszych klubach świata, ale potrzebuje drużyny, która będzie grać pod niego.

– Większość drużyn ligi chciałoby go mieć w swoich szeregach, ale jego gaża mogłaby być problemem, poza tym patrząc na jego wiek, ile meczów da radę zagrać?

– Myślę, że sposób gry Arsenalu będzie mu odpowiadać. Chelsea ma wielu kreatywnych graczy i nie brakowałoby tam okazji do zdobycia gola. Chelsea potrzebuje napastnika. Thomas Tuchel mógłby dać mu szansę. Umowa Tuchela nie jest długa. Jeżeli ściągnie kogoś, kto potrzebuje czasu by się zaadaptować, to może to działać na jego niekorzyść.

– Myślę, że Aguero wróci do Hiszpanii. Ma tam przyjaciół i zna ligę, która w jego przypadku jest łatwiejsza do grania.

Źródło: Daily Star

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW