Chelsea U18 pewnie pokonuje Southampton - Chelsea24News
Chelsea U18 pewnie pokonuje Southampton

Ekipa Eda Branda podejmowała na wyjeździe czerwoną latarnię ligi – drużynę Southampton.

SKRÓT MECZUKLIKNIJ TUTAJ

W 9 minucie trialist Wareham odebrał piłkę obrońcy Southampton. Akcję przeprowadził Myles Peart-Harris, który wyłożył piłkę do Tauriainena, a ten wyprowadził Chelsea na prowadzenie. W odpowiedzi goście oddali niebezpieczny strzał z pola karnego, jednak dobrze w bramce zachował się piętnastoletni Curd. W 25 minucie Finnigan ponownie stracił piłkę, w kierunku bramki pomknął Tauriainen i podwyższył prowadzenie gości. Trzy minuty później Smith zszedł z piłką do środka i oddał piękny strzał, Curd bez szans. W kolejnej akcji gospodarzy górą tym razem był bramkarz Chelsea, który wygrał pojedynek z Attridgem.

W drugiej połowie Haigh zagrał na bok do Ronniego Stuttera, jednak jego strzał obronił Hall. W doliczonym czasie gry Joe Haigh ponownie dał o sobie znać. Po jego solowej akcji piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła pod nogi Edwina Anderssona, który ustalił wynik spotkania na 1-3. Było to jego pierwsze trafienie w barwach The Blues.

Składy:

Chelsea: Curd, Hughes, Gilchrist, Humphreys (c), Brooking, Peart-Harris, Tauriainen, Castledine, Wareham, Haigh, Stutter.

Rezerwowi: Wiggett, Adegoke, Elliott, Badley-Morgan, Andersson.

Southampton: Hall, Otseh-Taiwo, Lett, Finnigan, Tizzard (c), Pambou, Smith, Bellis, Attridge, Olaigbe, Ross-Lang.

Rezerwowi: Rodrigues, Beach, Squires, Edwards, Mitchell.

Źródło: Chelsea Youth, Chelsea FC

Myles Peart-Harris of Chelsea breaks through the midfield during the Southampton v Chelsea U18 Premier League match on March 27, 2021 in Southampton,...

Ben Elliott of Chelsea during the Southampton v Chelsea U18 Premier League match on March 27, 2021 in Southampton, England.

Edwin Andersson of Chelsea scores the third goal during the Southampton v Chelsea U18 Premier League match on March 27, 2021 in Southampton, England.