Kovačić: Jesteśmy dumni, że w barwach Chelsea rozegramy tak ważne spotkanie - Chelsea24News
Kovačić: Jesteśmy dumni, że w barwach Chelsea rozegramy tak ważne spotkanie
Kovačić: Jesteśmy dumni, że w barwach Chelsea rozegramy tak ważne spotkanie

Kovačić: Jesteśmy dumni, że w barwach Chelsea rozegramy tak ważne spotkanie

Mateo Kovačić pełni jedną z kluczowych funkcji w ekipie Thomasa Tuchela. Chorwat przed meczem z Porto doceniał siłę i osiągnięcia rywala oraz podkreślił wagę jutrzejszego spotkania. 

– Trafiliśmy na wymagającego przeciwnika. Porto to dobry zespół, co udowodnili przeciwko Juventusowi. Wyeliminowali trudnego rywala. Pokazali jedność i siłę ducha. Walczyli jako zespół, trzymali się razem, więc będzie to dla nas ciężki mecz – jak każdy mecz w Lidze Mistrzów. Jesteśmy jednak na to gotowi.

– Grając wcześniej w Realu Madryt, nauczyłem się, że na tym etapie rozgrywek nie ma słabych drużyn. To naprawdę trudne losowanie. Musimy tak jak oni pokazać charakter i siłę ducha. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby przejść do kolejnej rundy, ale to nie będzie proste.

– Porto potrafi grać przeciwko każdej drużynie, ale my także jesteśmy dobrym zespołem. Solidnie przygotowaliśmy się na to spotkanie i pokażemy to na boisku. Jutro to dla nas wielki dzień. Jestem pewny, że cała drużyna jest na tym skupiona.

Wypowiedział się także na temat swojego znajomego z czasów gry dla Realu Madryt. Zaakcentował jednak, że napastnicy „The Blues” muszą na co dzień mierzyć się z klasowymi defensorami i są do tego przyzwyczajeni. 

– Znam Pepe jako niesamowitego człowieka, miłą osobę i świetnego kolegę z drużyny. Doceniam czas, który spędziłem z nim w Madrycie. Mieliśmy świetne relacje. Uwielbiam go jako człowieka, a jako zawodnik jest niesamowity.

– Wiemy, jak obecność Pepe wpływa na zespół. Może wnieść do zespołu mnóstwo doświadczenia. Jest wojownikiem, więc potrafi tchnąć w drużynę ducha walki. Ja jednak nie muszę się martwić, gdyż nasi napastnicy są przyzwyczajeni do mierzenia się z wymagającymi przeciwnikami. Gra przeciwko każdemu stoperowi w Premier League jest trudna. Będzie to kolejny mecz przeciwko wielkim piłkarzom, lecz jesteśmy na to przygotowani.

Na koniec opowiedział o uczuciach, które towarzyszą mu na myśl o finale Ligi Mistrzów w niebieskich barwach. 

– Rozegranie finału w koszulce Chelsea byłoby świetne, ale na razie jesteśmy w ćwierćfinale. Powinniśmy wszystko wykonywać krok po kroku, a jutro gramy trudny mecz przeciwko Porto.

– Uważam, że ta Chelsea, ten zespół, może dojść naprawdę daleko. Z każdą grą stajemy się coraz bardziej pewni siebie. Stanowimy mieszankę młodych talentów z doświadczonymi zawodnikami. Jesteśmy więc gotowi na grę przeciwko każdemu rywalowi i stawienie czoła każdemu wyzwaniu, które się pojawi na drodze. Jutrzejszy mecz jest ważny, a wszyscy zawodnicy lubią grać w takich wielkich spotkaniach. Jesteśmy gotowi i dumni, że możemy rozegrać taki mecz dla Chelsea.

Źródło: Chelsea Official Site

O autorze

Paweł Gruchalski

Fan The Office i filmografii Jordana Peele'a. Zaczynam pisać newsy, dużo podróżuję i interesuję się lingwistyką.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW