De Bruyne o odejściu z Chelsea - Chelsea24News
De Bruyne o odejściu z Chelsea
De Bruyne o odejściu z Chelsea

De Bruyne o odejściu z Chelsea

Gwiazda Manchesteru City, Kevin De Bruyne zdecydował się opuścić Chelsea po rozmowie z Jose Mourinho.

Po powrocie z wypożyczenia do Werderu Bremen, Belg spędził niezbyt udane pół roku pod wodzą Mourinho. W sezonie 13/14 rozegrał 9 spotkań, a tylko 3 z nich to mecze Premier League. W styczniu zgłosił się po niego Wolfsburg, od tego czasu stał się prawdopodobnie najlepszym pomocnikiem Manchesteru City. Dziś przedłużył swój kontrakt z Obywatelami do 2025.

Kiedy obaj panowie spotkali się w grudniu 2013 roku, Kevin wiedział, że opuszczenie Chelsea będzie kluczowe dla jego rozwoju.

– W prasie było mnóstwo wieści na temat mojej relacji z Jose Mourinho. Prawdę mówiąc rozmawiałem z nim tylko dwa razy. Plan był taki, żebym poszedł na kolejne wypożyczenie.

– W grudniu Jose zaprosił do mnie ze swojego biura i to prawdopodobnie był drugi, najważniejszy moment w moim życiu. Miał przed sobą kilka kartek, z których wyczytał „jedna asysta, zero goli, dziesięć odbiorów”. Dał mi minutę abym zrozumiał co robi. Zaczął czytać statystyki innych ofensywnych gracz – Williana, Oscara, Juana, Andre. Wyglądało to tak – 5 goli, 10 asyst i tak dalej. Jose czekał aż coś powiem i finalnie odpowiedziałem „Ale niektórzy z nich rozegrali 15, 20 meczów. Ja tylko trzy. Więc jest trochę różnica, nie?”

– To było bardzo dziwne. Byłem kompletnie szczery i powiedziałem „Czuję jakby klub tak na prawdę mnie tu nie chciał. Chcę grać w piłkę. Wolę żebyś mnie sprzedał”. Zdecydowałem się odejść ponieważ nie czułem, że nie dostanę szansy na grę.

– Nie widziałem innego wyjścia, najlepszą decyzją było opuszczenie Chelsea i dojście do momentu, gdzie czuję, że mogę zacząć od nowa. Czy spodziewałem się jak to skończy? Oczywiście, że nie, ale to był mój najgorszy okres w karierze, mimo że nigdy nie miałem wątpliwości co do moich umiejętności.

– Osiem lat temu nie mogłem sobie wyobrazić jak potoczy się moja kariera, gry w City, na mundialu i innych takich. To niesamowite.

Źródło: SkySports

 

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X