Wynik sporo lepszy od gry - Chelsea wygrywa z Porto! - Chelsea24News
Wynik sporo lepszy od gry – Chelsea wygrywa z Porto!
Wynik sporo lepszy od gry – Chelsea wygrywa z Porto!

Wynik sporo lepszy od gry – Chelsea wygrywa z Porto!

Dzisiejsze spotkanie Chelsea z FC Porto było wiele bardziej wymagające niż mogło się wydawać. Patrząc na sam wynik, można było pomyśleć, że dzisiaj byliśmy świadkami łatwej przeprawy ekipy ze Stamford Bridge. Tak jednak nie było – Chelsea może być wdzięczna, że wygrała ten mecz. 

Już od początku spotkania widać było, że Portugalczycy chcą tutaj zaskoczyć i tak właśnie było. ‚Goście’ w dzisiejszym meczu byli całkowicie zdezorientowani tym, jak dobrze wyglądała ekipa Porto. To właśnie ‚gospodarze’ atakowali częściej i stwarzali sobie okazje, które jednak nie kończyły się bramkami.

Gdyby liczba wypracowanych okazji była równoważna do zdobytych goli, to na pewno Porto wyszłoby na prowadzenie. Tak jednak nie było – Mason Mount fantastycznie zachował się na skraju pola karnego i uderzył na bramkę, nie dając szans bramkarzowi z Portugalii.

Druga połowa nie wyglądała lepiej ze strony niebieskich. Widać było chaos, a Porto tworzyło sobie kolejne szanse, tym razem jednak na wysokości zadania stawali defensorzy The Blues oraz Edouard Mendy, który uratował swój zespół przed stratą gola lub nawet kilku.

Tuż przed końcem spotkania, drugiego gola dla Chelsea zdobył Ben Chilwell – ustalając wynik tego meczu.

W kontekście rewanżu Chelsea jest ogromnym faworytem, mają bowiem przewagę dwóch bramek, jednak patrząc na to, jak dobrze zaprezentowała się dzisiaj drużyna FC Porto, można założyć, że wynik dwumeczu jest jeszcze sprawą otwartą i nie należy skreślać Portugalczyków. Zaliczka jest jednak spora i wydaje się, że wystarczy niczego nie popsuć, aby zameldować się w półfinale.

 

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X